مدیرکل آموزش وزارت امورخارجه: از دستاورد برجام برای رونق اقتصادی استفاده شود

جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
مدیرکل  آموزش وزارت امورخارجه: از دستاورد برجام برای رونق اقتصادی استفاده شود

اصفهان - ایرنا - مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه، توافق هسته ای و گسترش ارتباطات بین المللی را دستاورد بزرگ اجرایی شدن برجام دانست و گفت: باید از این دستاورد بزرگ برای رونق و شکوفایی اقتصاد کشور استفاده کنیم.

اصفهان - ایرنا - مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه، توافق هسته ای و گسترش ارتباطات بین المللی را دستاورد بزرگ اجرایی شدن برجام دانست و گفت: باید از این دستاورد بزرگ برای رونق و شکوفایی اقتصاد کشور استفاده کنیم. به گزارش ایرنا، بهادر امینیان پنجشنبه شب در نشست مشترک شماری از سفرای جدید کشورمان در خارج از کشور با مسئولان سیاسی و اقتصادی استان اصفهان، افزود: به یاری خدا، برکت خون شهدا، حمایت رهبر معظم انقلاب و تلاش دستگاه دیپلماسی کشور، از پیچ سخت برجام گذشته ایم.
وی تاکید کرد: موقعیتی که هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در سطح بین الملل دارد، در طول تاریخ معاصر بی نظیر است و باید سعی کنیم از این موقعیت درجهت تحقق اهداف نظام و منافع ملی استفاده کنیم.
مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه سفیران جدید و مدیران این وزارتخانه پیش از اعزام به محل ماموریت خود در یک هفته آموزش های لازم را فرا می گیرند، افزود: رویکرد اداره کل آموزش وزارت امور خارجه این است که این افراد با حضور در استان ها از نزدیک با توانایی های مناطق مختلف کشور جهت بهره برداری در محل ماموریت خود آشنا شوند.
وی با اشاره به جایگاه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی اصفهان در کشور، گفت: اصفهان می تواند به عنوان نماد جریان سرمایه ملی در خدمت وزارت امورخارجه و ماموریت های این وزارتخانه نقش آفرینی کند.
استاندار اصفهان نیز با اشاره به جایگاه این استان در کشور و خاورمیانه همچنین ظرفیت های استان در زمینه های مختلف، گفت: استان اصفهان در یک سال گذشته میزبان بیش از 80 هیات سیاسی خارجی در حد وزیر به بالا بوده است.
رسول زرگرپور به تولیدات این استان در زمینه های صنایع فولادی، ساختمانی، مصنوعات طلا، فرآورده های نفتی و کشاورزی اشاره و اظهارکرد: 15 درصد درآمد تولید ناخالص ملی در این استان انجام می شود.
وی همچنین به وجود 20 هزار اثر تاریخی و فرهنگی در استان اصفهان و موقعیت ممتاز این استان در صنعت گردشگری اشاره کرد.
استاندار اصفهان در ادامه به طرح های تهیه شده برای سرمایه گذاری خارجی در این استان اشاره کرد و افزود: برای سرمایه گذاری خارجی 100 طرح به ارزش بیش از 9 میلیارد یورو تهیه کرده ایم و این طرح ها از سوی مرکز پنجره واحد سرمایه گذاری استان در حال پیگیری است.
وی از آغاز عملیات احداث یک بیمارستان با گنجایش یک هزار تخت بیمارستانی توسط سرمایه گذاران ایتالیایی خبر داد و گفت: این بیمارستان با اعتبار 20 میلیون یورو در اصفهان ساخته می شود.
زرگرپور همچنین از احداث هتل، مشارکت در احداث خط آهن اصفهان به اهواز، خط آهن سریع السیر اصفهان به تهران و توسعه فرودگاه اصفهان به عنوان دیگر طرح هایی نام برد که با مشارکت سرمایه گذاران خارجی اجرا خواهد شد.
در این نشست سفیران جدید ایران در قرقیزستان، بوسنی و هرزگوین، تانزانیا، اوگاندا، نامیبیا، مقدونیه، زیمبابوه، موریتانی و جمهوری آذربایجان همچنین سرکنسول جدید سفارتخانه های ایران درمیلان ایتالیا، استانبول ترکیه، گونجو چین، قندهار افغانستان، آلماتی قزاقستان و حیدرآباد هند حضور داشتند و فعالان اقتصادی، بازرگانی و گردشگری استان اصفهان راهکارهای گسترش همکاری با سفارتخانه های کشورمان را بررسی ؛ و در این خصوص با سفیران جدید کشورمان تبادل نظر کردند.
2093/ 1650
مدیرکل آموزش وزارت امورخارجه: از دستاورد برجام برای رونق اقتصادی استفاده شود