گناه و فساد سبب ناکامی و نابودی ملت‌ها می ‌شود

جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
گناه و فساد سبب ناکامی و نابودی ملت‌ها می ‌شود

زاهدان- ایرنا- امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با بیان اینکه گناه و فساد سبب ناکامی و نابودی ملت‌ها می‌شود گفت: اگر امروز بسیاری از کشورهای اسلامی در خشم و عذاب می‌ سوزند بر اثر غفلت از گناه و فساد است.

زاهدان- ایرنا- امام جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با بیان اینکه گناه و فساد سبب ناکامی و نابودی ملت ها می شود گفت: اگر امروز بسیاری از کشورهای اسلامی در خشم و عذاب می سوزند بر اثر غفلت از گناه و فساد است. به گزارش دریافتی ایرنا از دفتر امام جمعه مسجد مکی، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نمازجمعه این هفته اهل سنت زاهدان اظهار داشت: با توجه به عواقب فساد باید همگان با بیداری از گناه دوری کنند.
وی گفت: برای مسلمانان و اهل ایمان زشت و ناپسنده است که در منازلشان نماز صبح و سایر نمازها ترک شوند.
وی به دلایل شیوع گناه در جامعه اشاره کرد و گفت: غفلت از خدا، قبر، حساب و کتاب روز قیامت و همچنین ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر از دلایل شیوع گناهان است.
وی افزود: برخی از افراد بدون آنکه احساس انزوا و خجالت داشته باشند در جامعه اسلامی دست به گناه و معاصی می زنند در صوتی که این امر خلاف شریعت است.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان تصریح کرد: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر فقط وظیفه علما و ائمه جماعات نیست بلکه تک تک مسلمانان باید به اندازه توانایی خود انسان ها را از گناه باز دارند و آنان را به کارهای نیک دعوت کنند.
مولوی اسماعیل زهی برخورد فیزیکی با افراد گناهکار را وظیفه حاکم اسلامی ذکر کرد و ادامه داد: اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود خداوند متعال افراد آن جامعه را به عذاب گرفتار و ظالم را بر آنان مسلط می گرداند.
وی تاکید کرد: وظیفه شرعی و دینی مسلمانان است که از روی حکمت و دلسوزی مردم را از گناه منع و بر عمل به دستورات شریعت تشویق کنند.
وی گفت: امروزه انواع گناهان و معصیت ها در جامعه، کشور و استان وجود دارد به طوری که عده ای از انسان های از خدا بی خبر و به دور از انسانیت دست به سرقت، راهزنی و گروگان گیری می زنند.
وی با بیان اینکه اقدام افرادی که دست به سرقت های مسلحانه می زنند و خودروهای مردم را می ربایند گناه است و عذاب خداوند را به دنبال دارد افزود: نباید هیچ کسی به سارقان ترحم کند بلکه باید آنان را به دستگاه قضایی معرفی کنند تا به سزای اعمال شان برسند.
7316 /8005 /6081
گناه و فساد سبب ناکامی و نابودی ملت‌ها می ‌شود