اداره حرمین شریفین باید تحت نظر دولت های اسلامی باشد

جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
اداره حرمین شریفین باید تحت نظر دولت های اسلامی باشد

امام جمعه نیر گفت: خاندان سعودی لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و حرمین باید تحت نظر هیأتی از دولت های اسلامی باشد.

امام جمعه نیر گفت: خاندان سعودی لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و حرمین باید تحت نظر هیأتی از دولت های اسلامی باشد. حجت الاسلام میکائیل مقدسی در خطبه های نماز جمعه نیر افزود:خاندان سعودی در برابر خواسته به حق ملت ما ایستاده اند، مردم ما با کرامت هستند و خواهان حج ابراهیمی هستند که برائت از مشرکین از مهمترین این اصل ها است.
وی بیان داشت: حکام سعودی با وجود اعزام هیات ایرانی برای حل مشکل زائران ایرانی خانه خدا سنگ اندازی کردند.
حجت الاسلام مقدسی با تاکید بر اینکه آمریکا به برجام متعهد نیست اظهار داشت: آمریکا با کمال وقاحت و بی شرمی در قضیه برجام خیانت می کند و دست از تزویر برنداشته است.
خطیب جمعه نیر به فرا رسیدن پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به بررسی جایگاه بلند نماز جمعه در دین اسلام پرداخت.
وی با بیان این که نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران یک سنگر است افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و احیای نماز جمعه توسط حضرت امام خمینی(ره) هم اکنون شاهد اقامه نماز جمعه حدود 900 نقطه از ایران اسلامی هستیم و این نعمت و موهبتی است بزرگ که ثمرات و نتایج آن در جامعه بسیار قابل توجه است.
امام جمعه نیر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تریبون و امام جمعه کاملاً مستقل بوده و این نهاد به صورت مستقیم زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت نموده و جایگاهی برای مطرح نمودن مسائل و مشکلات مردم و جامعه می باشد.
امام جمعه نیر در ادامه خطبه به جان فشانی جوانان کشورمان درمقابل گروههای ترویستی داعش و دیگر گروهها در سوریه وعراق اشاره کردوگفت: آسایش وامنیت کنونی جامعه مدیون جان فشانی های آن جوانان میباشد و این توطئه ای بود از سوی استکبار برای ورود به کشورمان که با رشادتهای آنها در کشور سوریه وعراق خنثی شده و ما نیز در قبال آنها باید دست بکار شویم و از نظر مالی آنها را پشتیبانی کنیم .
6016/7117
از: ایرنا
اداره حرمین شریفین باید تحت نظر دولت های اسلامی باشد