آیین وداع با پیکر 2 شهید گمنام درگتوند برگزار شد

شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
آیین وداع با پیکر 2 شهید گمنام درگتوند برگزار شد

گتوند - ایرنا - آیین وداع با شهیدان گمنام دوران دفاع مقدس جمعه شب با حضور خانواده معظم شهدا ، جانبازان ،ایثارگران و اقشار مختلف مردم شهید پرور شهرستان گتوند برگزار شد.

گتوند - ایرنا - آیین وداع با شهیدان گمنام دوران دفاع مقدس جمعه شب با حضور خانواده معظم شهدا ، جانبازان ،ایثارگران و اقشار مختلف مردم شهید پرور شهرستان گتوند برگزار شد. به گزارش ایرنا در این آیین معنوی که در مصلای امام خمینی(ره) گتوند برگزار شد شرکت کنندگان با مداحی ، نوحه سرایی و نثار فاتحه ، شاخه گل با 2 تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس وداع و با آرمان های این شهدای والامقام تجدید میثاق کردند.
امام جمعه گتوند در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا افزود: امروز تاریخ بشریت بر اساس استواری و استقامت مردم ولایت مدار و شهدا ترسیم می شود و دشمنانان ایران اسلامی ازاین استقامت هراس دارد.
حجت الاسلام محمد علی شاه آبادی دشمنان و استکبار به خاطر همین استقامت و شجاعت درسوریه ،لبنان و دیگر کشورهای اسلامی قد خم می کنند و این اتفاق کمی نیست.
وی با بیان اینکه ملت ایران تربیت شده در دامن اهل بیت(ع) بوده و از امام صادق (ع)،امام محمد باقر(ع) و ابا عبدالله الحسین (ع) الگو گرفته اند افزود: دشمنان ایران اسلامی با جنگ نرم وشبکه های ماهواری و دیگر ابزار اعتقادات ملت ایران را هدف گرفته اند.
امام جمعه گتوند ادامه داد: شهدای ما هشت سال دفاع مقدس را تحمل کردند ولی ذلت را نپذیرفتند و امروزه نیز ما باید در مقابل دشمن بایستیم ومقابله کنیم .
حجت الاسلام شاه آبادی در پایان به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی بودن اشاره کرد وافزود: انقلابی بودن شاخصی است که باید بر اساس آن عمل و رفتار کنیم و این حاصل نمی شود مگر با تلاش و مبارزه ای که شهدا در این راه جان خود را نثار کردند.
این 2 شهید گمنام 19 و 22 ساله در عملیات بدر در شرق دجله و خیبر در منطقه مجنون به درجه رفیع شهادت نایل شده اند.
پیکر این 2 شهید صبح شنبه همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ص) از فاطمیه شهر ترکالکی تشییع و در بوستان دولت این شهر به خاک سپرده می شوند.
مردم شهید پرور شهر ترکالکی پنجشنبه شب نیز پس از استقبال از این 2 شهید گمنام ،پیکر این شهیدان را ازمیدان اصلی شهر تا مسجد سیدالشهدا بر روی دستان خود تشییع کردند.
شهرستان گتوند معطر به پیکر هفت شهید گمنام می باشد که چهار شهید در بخش مرکزی وسه شهید در بخش عقیلی به خاک سپرده شده اند.
شهرستان 74هزار نفری گتوند درشمال استان خوزستان 347شهید در دوران دفاع مقدس را تقدیم جمهوری اسلامی کرده است.
7467/6068
آیین وداع با پیکر 2 شهید گمنام درگتوند برگزار شد