سالک در دهلران کم شد

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
سالک در دهلران کم شد

ایلام- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران اظهار داشت: میزان ابتلا و شمار مبتلایان به بیماری سالک در این شهرستان گرمسیری مرزی کاهش یافت.

ایلام- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران اظهار داشت: میزان ابتلا و شمار مبتلایان به بیماری سالک در این شهرستان گرمسیری مرزی کاهش یافت. به گزارش ایرنا، شهریار رسولی در نشست کارگروه شورای سلامت وامنیت غذایی دهلران گفت: در سال 93 آمار ابتلا به بیماری سالک در شهرستان دهلران 684 نفر بوده که این آمار در سال گذشته به 410 نفر کاهش یافت.
وی با ذکر اینکه 100 نفر سال گذشته در این شهرستان مبتلا به بیماری سالک شدند گفت: این میزان در سال جاری به هشت نفر کاهش یافته است.
وی وجود عارضه های بهداشتی مانند تجمع و رها سازی زباله های خانگی و پسماندهای شهری وساختمانی و نیز رها بودن سگ و جوندگان ولگرد را از زمینه های بهداشتی شیوع سالک عنوان کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران گفت: ریشه کنی بیماری سالک در گرو جمع آوری نخاله ، اتلاف سگ های ولگرد، هرس درختان، لایروبی کانال ها و کنترل کمی و کیفی آب شرب است.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دهلران نیز دراین نشست کارنامه مدیران شهرستان در راستای مبارزه با بیماری سالک مطلوب عنوان و تاکید کرد:این روند باید ادامه داشته باشد.
علی مجلسی افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی شهرستان برنامه همه روزه در این زمینه نیاز است و شهرداری در خصوص جمع آوری نخاله ها دقت بیشتری داشته باشد.
وی از ضرورت اجرای مصوبات کارگروه سلامت وامنیت غذایی خبرداد و گفت: همه باید در راستای سلامت مردم با احساس مسئولیت و تکلیف عمل کنند.
بیماری سالک به عنوان یک بیماری پوستی عفونی از طریق گزش پشه خاکی به انسان منتقل می شود.
این بیماری در چندسال گذشته در مناطق گرمسیری جنوب استاان ایلام به خصوص دهلران شیوع یافت.
7175/6034
سالک در دهلران کم شد