حاشیه های سفر استاندار خوزستان به دزفول

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
حاشیه های سفر استاندار خوزستان به دزفول

دزفول - ایرنا - دزفول مقصد چهاردهمین سفر استانی استاندار خوزستان بود. سفری با دستور کار فشرده که حاشیه های آن پشت درهای بسته شروع شد و در پشت درهای بسته نیز پایان یافت.

دزفول - ایرنا - دزفول مقصد چهاردهمین سفر استانی استاندار خوزستان بود. سفری با دستور کار فشرده که با حاشیه هایی همراه بود. *استاندار خوزستان در بدو ورود به فرمانداری ویژه دزفول مورد استقبال حبیب الله آصفی فرماندار،امیر عیسی زاده معاون سیاسی و اجتماعی،حجت الاسلام موسوی مشاور فرهنگی و علیرضا شلال نژاد مشاور اقتصادی ،سرهنگ علی الهامی فرمانده انتظامی دزفول و نیز بخشداران دزفول قرار گرفت.
*پس از حضور استاندار خوزستان نشست بررسی ظرفیت ها و مشکلات شهرستان دزفول با حضور مسئولان محلی در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برگزار شد.
*در این نشست استاندار خوزستان از حضور نداشتن مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان گله کرد و در تماس تلفنی با وی مراتب اعتراض خود را به وی اعلام کرد.
در این نشست در خصوص مشکل زمین پایانه گل و گیاه دزفول بحث و تبادل نظر شد و فرماندار ویژه دزفول ضمن معرفی طرح های در حال اجرای این شهرستان به بیان مشکلات پیش روی این طرح ها پرداخت و از استاندار خوزستان برای حل مشکلات آنها خواستار مساعدت شد.
*با گذشت یک ساعت و نیم از جلسه، اتاق انتظار فرمانداری دزفول شاهد حضور تعداد زیادی از سرمایه گذاران، خبرنگاران همچنین برخی مسئولان شهری از جمله رئیس شورای شهر و شهردار دزفول بود که برای حضور در جلسه و دیدار با استاندار جمع شده بودند.
* با اتمام جلسه در ساعت 12:30 دقیقه یکشنبه کاروان مسئولان برای افتتاح، کلنگ زنی و بازدید از ظرفیت های اقتصادی و تولیدی شهرستان دزفول به همراه 20 خبرنگار اعزامی از اهواز و خبرنگاران رسانه های جمعی دزفول به راه افتاد.
*پس از کلنگ زنی کارخانه تولید انواع خوراک دام با ظرفیت تولید 400 هزار تن در سال، بازدید از مراحل ساخت کارخانه تولید تجهیزات پزشکی و اتاق عمل با اعتبار 50 میلیون دلاری سرمایه گذار دانمارکی دومین مقصد حضور استاندار خوزستان و هیات همراه بود که مدیر اجرایی این طرح رفع موانع و سرعت بخشی در امور اداری صدور مجوز و مشکل زمین برای اجرای گام دوم این کارخانه را خواستار شد که استاندار خوزستان در حل موانع و تسریع امور اداری قول مساعد داد و فرماندار ویژه دزفول نیز از اهدای زمین رایگان برای اجرای گام دوم این کارخانه خبر داد.
از جمله حواشی این دیدار اشتباه بنر خوش آمد گویی نصب شده در محل ساخت کارخانه تولید تجهیزات دارویی بود که در آن نام استاندار به اشتباه جعفری چاپ شده که با برچسب هایی درصدد اصلاح آنها برآمده بودند.
در حاشیه بازدید از این طرح در شهرک صنعتی شماره 2 دزفول برخی صنعتگران نسبت به قطع آب این شهرک صنعتی اعتراض خود را به استاندار خوزستان اعلام کردند.
* بازدید از روند توسعه ای فاز سوم کمپوست بزرگترین کارخانه تولید قارچ خوزستان از دیگر برنامه های استاندار خوزستان در دزفول بود که استاندار و هیات همراه از بخش های مختلف این کارخانه و طرح های توسعه ای آن بازدید کردند.
* گرمای شدید هوا موجب توزیع کلاه ، آب و دستمال کاغذی بین خبرنگاران و مسئولان شد و استاندار خوزستان نیز قید کت را برای ادامه بازدید زد.
*مرز هوایی و پایانه صادراتی 2 درخواست همیشگی مسئولان دزفول از استاندار بود که استاندار خوزستان در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه مرز هوایی دزفول در حال پیگیری است گفت: مراحل ساخت پایانه صادراتی در شوش اجرایی می شود.
* قطع آب شهرک صنعتی شماره 2 که چند ماه است گریبان صنعتگران این شهرک را گرفته از طرفی و همچنین پوشش ضعیف آنتن دهی تلفن همراه در منطقه موجب شد تا استاندار خوزستان بلافاصله به صورت تلفنی موضوع را پیگیری کند.
*معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران که برای افتتاح بزرگترین و نخستین سیلوی بتنی سازمان تعاون روستایی کشور در دزفول حضور یافته بود با حضور استاندار خوزستان این سیلوی 30 هزار تنی را به طور رسمی افتتاح کرد.
* معاون وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های دزفول توجه به احداث پایانه صادراتی در دزفول را مورد تاکید قرار داد.
* بازدید از طرح توسعه ای کارخانه روغن نباتی ساعی و کارخانه خمیر مایه دزفول از جمله بخش های دیگر سفر استاندار خوزستان به دزفول بود که موجب شد بازار عکس های سلفی برخی خبرنگاران و مسولان با تاسیسات این کارخانه داغ باشد.
*مقصد بعدی استاندار خوزستان کارخانه فولاد دزفول بود. جذب نیرو در این کارخانه که فاز اول آن در 2 ماه آینده به بهره برداری رسیده و آگهی استخدام جذب 200 نفر نیرو از طریق آزمون را اعلام شده بحث داغ این روزهای دزفول است به طوری که نگرانی های جدی نسبت به جذب افراد غیربومی در این کارخانه وجود دارد.
* یکی از کارگران مشغول در این کارخانه در حاشیه این سفر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این نگرانی گفت: در روزهای گذشته تعدادی افراد غیربومی در این کارخانه جذب شده اند.
* این موضوع باعث شد تا خبرنگار ایرنا با حضور استاندار، فرماندار، نماینده مردم دزفول در مجلس و همچنین سرمایه گذار این طرح نگرانی از جذب افراد غیر بومی و جذب از طریق ضابطه را مطرح که فرماندار ویژه دزفول در پاسخ گفت: با موافقت سرمایه گذار یقینا تمام افراد جذب شده در این کارخانه بومی و از طریق چارچوب های قانونی و آزمون استخدام می شوند.
* بازدید از زهکش فاضلاب روباز کوی مدرس از بخش های پیش بینی شده در برنامه استاندار خوزستان بود. زهکش فاضلابی که وزیر نیرو نیز از آن بازدید ولی تاکنون مشکل آن حل نشده است.
* جوان 27 ساله از ساکنان کوی آیت الله مدرس دزفول به خبرنگار ایرنا گفت: پیشرفت استانداردسازی و مسقف کردن این زهکش هر سال کمتر از یک متر است.
وی گفت: 16 سال است که مردم منطقه با مشکل بهداشتی و بوی تعفن این زهکش مواجه شده ولی تاکنون هیچ اقدام موثری برای حل این مشکل صورت نگرفته است.
* کلنگ زنی گاوداری 2 هزار راسی، کلنگ زنی 2 باب اورژانس خیرساز کوی زیبا شهر و بازدید از طرح تقاطع غیرهمسطح فتح المبین دزفول دیگر برنامه های استاندار خوزستان در دزفول بود.
*به دلیل تراکم برنامه ها نشست خبری استاندار خوزستان با اصحاب رسانه که قرار بود ساعت 21 برگزار شود لغو شد.
* اگرچه شروع برنامه های استاندار خوزستان با بیش از 20 خبرنگار آغاز شد ولی تعداد این خبرنگاران رفته رفته کاهش یافت به طوری که تنها 2 خبرنگار در ساعت اعلام شده برای نشست خبری حضور داشتند.
با لغو نشست خبری جلسه ای فشرده با سرمایه داران آخرین برنامه استاندار خوزستان بود.
6068/7278/6065
حاشیه های سفر استاندار خوزستان به دزفول