امداد رسانی به 18 حادثه منطقه گردشگری مرنجاب

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
امداد رسانی به 18 حادثه منطقه گردشگری مرنجاب

آران و بیدگل ، کاشان - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل گفت: 18 ماموریت جهت امداد رسانی به حوادث منطقه گردشگجری مرنجاب از ابتدای امسال تا کنون توسط پایگاه امداد و نجات هلال احمر آران و بیدگل انجام گرفته است.

آران و بیدگل ، کاشان - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل گفت: 18 ماموریت جهت امداد رسانی به حوادث منطقه گردشگری مرنجاب از ابتدای امسال تا کنون توسط پایگاه امداد و نجات هلال احمر آران و بیدگل انجام گرفته است. مجید طاهری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این شهرستان تنها یک پایگاه امداد و نجات جاده ای دارد که بطور شبانه روزی در ورودی جاده مرنجاب، جنب میدان فولاد قرار دارد.
وی با اشاره به آمار بالای حوادث در منطقه مرنجاب به علت نا آشنا بودن گردشگران ،افزود: در چند ماه گذشته پایگاه امداد و نجات هلال احمر 18 ماموریت امدادی انجام داده است که بیشتر آن تصادف و واژگونی خودرو بوده است.
طاهری گفت: هشت مورد تصادف و واژگونی خودرو طی ماه های گذشته رخ داده است که طی آن 13 نفر به بیمارستان منتقل شدند و مابقی سرپایی درمان شدند.
وی آخرین مورد را واژگونی خودروی ال 90 گردشگران خارجی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در این حادثه چهار گردشگر ایرلندی سر پایی درمان شدند و فقط به خودروی آنان خسارت وارد شد.
وی همچنین به گیر افتادن شش خودرو در ماسه اشاره کرد و گفت: با کمک ماموران پایگاه امداد و نجات به این خودروها کمک شد و آنها مابقی سفر را به سلامت ادامه دادند.
وی به چهار مورد گم شدن در کویر مرنجاب اشاره کرد و گفت: در این چهار ماموریت خوشبختانه به کمک ماموران پایگاه امداد و نجات تمامی گمشدگان به سلامت پیدا شدند.
دو هزار و 500 گردشگر داخلی و خارجی هر هفته از جاذبه های دیدنی و گردشگری کویر مرنجاب دیدن می کنند.
کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد، جاذبه های گوناگون و منحصربه فرد این منطقه کویری از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل و از غرب به دریاچه نمک منتهی می شود.
این منطقه در ایام مختلف سال گردشگران و ماجراجویان زیادی را برای گردشگری به سمت خود می کشاند و گاه به دلیل آشنا نبودن تعدادی از گردشگران و مخاطرات موجود در آن باعث گم شدن مسافران و حتی خطرات جانی را برای آنان به همراه داشته است.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472
امداد رسانی به 18 حادثه منطقه گردشگری مرنجاب