Home

یادواره ادبی و هنری خط سرخ منا در تبریز برگزار می شود

تبریز - ایرنا - رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: یادواره سراسری ادبی هنری 'خط سرخ منا' همزمان با اولین سالروز فاجعه منا توسط حوزه هنری استان برگزار می شود.

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
یادواره ادبی و هنری خط سرخ منا در تبریز برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی این حوزه، حسن میلانی روز سه شنبه با بیان اینکه بی کفایتی و بی لیاقتی رژیم آل سعود را در مدیریت حج افشا می کند، اظهار کرد: تلاش می کنیم در این یادواره مظلومیت قربانیان فاجعه منا و نقش استکبار جهانی در گسست اتحاد اسلامی نشان داده شود.
وی با اشاره به اینکه فاجعه منا و جان باختن صدها تن از حجاج بیت الله الحرام دردناک و دلخراش بود، افزود: این جنایت محصول بی کفایتی رژیم خودکامه و جنایتکار آل سعود است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی ادامه داد: فاجعه منا موجب آگاه سازی بیشتر افکار مسلمانان و سایر مردم جهان از ناکارآمدی و عدم مدیریت و لیاقت دولت آل سعود در برگزاری حج ابراهیمی شد.
میلانی با تاکید بر اینکه فاجعه منا، اولین حادثه از نوع خود نبوده و اگر تدابیری اتخاذ نشود، آخرین اتفاق هم نخواهد بود، اظهار کرد: در حوادثی مشابه در آیین رمی جمرات در دوره های گذشته، مثل سال های 1990 و 2006 جمع زیادی کشته شدند.
وی اضافه کرد: می توان نتیجه گرفت که این حادثه دیگر در گروه پدیده های نادر و غیر قابل تصور نیست و باید خود را آماده کنیم تا از تکرار این حوادث تلخ در سال های آینده جلوگیری شود.
میلانی افزود: به همین منظور حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی یادواره سراسری ادبی هنری « خط سرخ منا» را با همکاری و مشارکت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان حج و زیارت استان، صدا و سیمای مرکز استان و بسیج هنرمندان برگزار می کند.
میلانی فرصت ارسال آثار به یادواره فوق را 15 شهریور ماه سال جاری عنوان و خاطر نشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را در رشته های فیلم، عکس، تصویرسازی، پوستر، کاریکاتور، شعر و داستان به نشانی تبریز- خیابان امام خمینی(ره) - تقاطع شریعتی- طبقه فوقانی مجموعه فرهنگی سینمایی قدس- حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 04135552557 و 04135551619 تماس بگیرند.
3093/6183