جشن میلاد حضرت معصومه (س) در مجتمع فرهنگی پره سر رضوانشهر برگزار شد

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
جشن میلاد حضرت معصومه (س) در مجتمع فرهنگی پره سر رضوانشهر برگزار شد

رضوانشهر- ایرنا - همزمان با اولین روز از دهه کرامت و با حضور جمع کثیری از ارادتمندان به اهل بیت علیه السلام، جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با ورود پرچم متبرک آن حضرت در مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم واقع در پره سر رضوانشهر برگزار شد.

رضوانشهر- ایرنا - همزمان با اولین روز از دهه کرامت و با حضور جمع کثیری از ارادتمندان به اهل بیت علیه السلام، جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با ورود پرچم متبرک آن حضرت در مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم واقع در پره سر رضوانشهر برگزار شد. در این مراسم که جمعی از خادمین حامل پرچم متبرک حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نیز حضور داشتند حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی از سفیران آن بارگاه منور در سخنانی گفت: زهد و قناعت گری از جمله صفات خوب بانوی کرامت بود.
وی با اشاره به شباهت های زیاد حضرت معصومه با زهرای اطهر گفت: از جمله ویژگی های حضرت معصومه این است که شباهت زیادی با حضرت زهرای مرضیه دارند که هردوی این بانوان نمونه اسلام سیده زنان علم هستند و از نظر زهد و تقوا نیز در بین همه زنان عالم سرآمد می باشند.
این سفیر حرم کریمه اهل بیت علیه السلام دارا بودن مقام عصمت برای حضرت معصومه سلام الله علیها را از دیگر ویژگی های آن حضرت بر شمرد و بیان کرد: داشتن لقب زیبای معصومه برای کریمه اهل بیت از دیگر صفات و ویژگی های ایشان می باشد که حضرت امام رضا علیه السلام این عنوان برای ایشان انتخاب نموده اند.
ایشان محدثه بودن هر دو بانوی بزرگ اسلام را از جمله ویژگی های منحصر به فرد و شباهت های آنان به همدیگر عنوان کرد و گفت: هجرت جهت حمایت و دفاع از ولایت و شهادت برای هردو بانو از دیگر و یژگی های آنها است.
وی افزود: زهد و قناعت گری از جمله اموری بود که حضرت معصومه سلام الله علیها به آن مبارت می کردند و هرگز زندگی اشرافی گری نداشتند.
همچنین به تعداد 50 نفر از افراد حاضر در جلسه که دارای اسامی معصومه و فاطمه بودند و کسانی که در مسابقه فرهنگی شرکت کردند هدایایی و بسته های متبرک حرم اهدا گردید.
دهه کرامت از 14 مرداد ماه جاری همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می شود و تا سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) ادامه دارد.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.
7293/6070
جشن میلاد حضرت معصومه (س) در مجتمع فرهنگی پره سر رضوانشهر برگزار شد