میزان مشارکت مردم در ورزش های همگانی بیش از دو برابر شده است

جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵

تبریز- ایرنا - رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: ایران ازجمله کشورهای پیشرو در ورزش همگانی است و میزان مشارکت مردم از 9درصد به 21 درصد رسیده است که این نشان از تمایل مردم به ورزش کردن در کشور را دارد.

تبریز- ایرنا - رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: ایران ازجمله کشورهای پیشرو در ورزش همگانی است و میزان مشارکت مردم از 9درصد به 21 درصد رسیده است که این نشان از تمایل مردم به ورزش کردن در کشور را دارد. به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی ، علی مجد آرا در مجمع سالیانه این فدراسیون در تبریز در مورد آخرین وضعیت استان اظهارداشت: ورزش همگانی در شهر تبریز در شرایط بسیار ایده آلی قرار دارد و در سال های اخیر با توجه به اقداماتی که در این استان شده است مردم استقبال بسیار خوبی را از ورزش همگانی دارند.
وی افزود: عملکرد هیات ورزش همگانی در تبریز بسیار خوب است و اقداماتی که انجام می گیرد با برنامه ریزی های بسیار خوب است و شهر تبریز ازجمله استان های است که کارها در تبریز برنامه محور انجام می گیرد .
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی اظهارکرد: یکی از اهداف ما در فدراسیون انجام کارها با برنامه ریزی است که شاید تنها فدراسیون هستیم که کارها با برنامه جلو می رود و سعی خواهیم کرد در آینده نیز این روند را ادامه دهیم.
وی گفت: با توجه به افزایش سطح آگاهی و رغبت مردم به ورزش کردن در کشور ما نیز در سال های اخیر رشد بسیار خوبی را در ورزش همگانی داشته ایم و با برنامه ریزی های داریم سعی خواهیم کرد این روند رو به رشد ادامه پیدا کند.
مجد آرا خاطرنشان کرد: استان آذربایجان شرقی همیشه در ورزش همگانی پیشرو بوده است .
وی در مورد برگزاری کلاس های مدیرت ورزش در تبریز نیز گفت: کلاس های مدیریت ورزش شهریورماه در تبریز برگزار خواهد شد که این کلاس ها از بالاترین سطح برخوردار هستند و برگزاری این کلاس ها در تبریز باعث افزایش و سطح آگاهی ورزش همگانی در استان نیز خواهد شد.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: برنامه پیاده روی همگانی به طور مرتب در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود .
رئیس هیات ورزش های همگانی استان آذربایجان شرقی هم گفت: تمایل مردم استان برای ورزش کردن به 24درصد رسیده است که نسبت به آمار کل کشور بالاتر است و این نشان دهنده ورزش دوست بودن مردم استان است .
رسول صادقی اظهارکرد: ورزش همگانی به عنوان موتور محرک سلامت جامعه عمل می کند و در سال ها اخیر نیز در استان رشد بسیار خوبی را داشته است.
وی افزود: فدراسیون ورزش های همگانی با برنامه ریزی های خوبی که در سال های اخیر داشته است باعث بالا رفتن سطح هیات ها داستان ها شده است و با این عملکرد خوب هیات استان نیز تمام تلاش خود را برای افزایش سطح ورزش همگانی و دعوت از مردم برای ورزش کردن داشته است .
وی اعلام کرد: ما حدود 25 درصد مردم استان را تحت پوشش ورزش همگانی قرارداده ایم و با توجه به برنامه ریزی های که داریم این عدد به 28 درصد در سال های آتی خواهد رسید.
رئیس هیات ورزش همگانی استان گفت: ما در سال های اخیر با برگزاری کلاس های مربیگری ، برگزاری همایش های پیاده روی و کوه پیمایی و بسیاری از برنامه های دیگر سعی در دعوت از مردم برای ورزش کردن را داشته ایم و این روند در سال آتی نیز ادامه خواهد داشت .
وی گفت: فدراسیون همیشه حمایت های خوبی را از ما داشته است و اگر حمایت های فدراسیون نبود بدون شک این موفقیت ها قابل انجام نبود که تقدیر و تشکر از فدراسیون رادارم که ما را در پیمودن راه موفقیت همراهی می کنند.
صادقی گفت: مردم باید به سلامتی خود ارزش بیشتری بدهند و با ورزش کردن خود را از بیماری ها دور کنند که ما و همه مسئولان با تدابیری که داریم اقدامات را برای ورزش کردن مردم فراهم می کنیم تا بدون مشکل همه مردم ورزش کنند.
امروز با حضور رئیس فدراسیون ورزش های همگانی همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی و همگانی در مسیر جاده ائل گلی بطرف پارک تاریخی ائل گلی تبریز برگزار شد .
3071/518
میزان مشارکت مردم در ورزش های همگانی بیش از دو برابر شده است