امام جمعه مهریز: رسانه های گروهی اخبار صحیح را منعکس کنند

شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵
امام جمعه مهریز: رسانه های گروهی اخبار صحیح را منعکس کنند

یزد - ایرنا - امام جمعه مهریز گفت: رسانه های گروهی در انعکاس اخبار و گزارشات رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارد و باید فقط اخبار صحیح را با سند و مدرک محکم منعکس کنند.

یزد - ایرنا - امام جمعه مهریز گفت: رسانه های گروهی در انعکاس اخبار و گزارشات رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارد و باید فقط اخبار صحیح را با سند و مدرک محکم منعکس کنند. به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی برهان روز شنبه در جمع خبرنگاران مهریز با اشاره به آیات سوره حجرات در خصوص پخش اخبار صحیح و اهمیت کار خبرنگاران افزود: خبرنگار در انعکاس اخبار باید اول سندیت و درستی آن را به معنای واقعی مورد ارزیابی و دقت قرار دهند .
وی ادامه داد: اگر یک خبر و گزارش دارای سند و معتبر و متقن است این وظیفه خبرنگاران در بخش های مختلف است که نسبت به ارائه و انعکاس آن در بین مردم و جامعه اقدام کنند و گرنه انتقال آن خبر صحیح نیست .
امام جمعه مهریز خاطر نشان کرد: انعکاس اخبار ناصحیح ، پخش شایعات و شایعه پراکنی موجب تضعیف انقلاب اسلامی و دامن زدن به اختلافات در جامعه و بسود دشمنان نظام و کشور اسلامی است .
برهان اظهار داشت: تهیه و انعکاس اخبار ناصحیح در جامعه نه تنها هیچ سودی را در بر ندارد بلکه نوعی دروغ پراکنی است و به نفع دشمنان و مخالفان کشور و نظام دینی است و باید خبرنگاران بشدت از آن پرهیز کنند .
وی گفت: هر حرفی و مطلبی که توسط اصحاب رسانه منعکس می شود باید دقیق مورد بررسی قرار گیرد و بعد در جامعه بصورت دقیق ارائه شود که بدون شک کار خبرنگاران رسالتی خطیر محسوب می شود .
در ادامه فرماندار مهریز با گرامیداشت روز خبرنگار و یاد و خاطره شهید صارمی از فعالیت های یکساله خبرنگاران این شهرستان در بخش های مختلف در انعکاس اخبار و گزارشات قدردانی کرد .
سید محمد رستکاری افزود: خبرنگاران رسانه های گروهی باید بدون بزرگ نمایی به ذکر واقعیات جامعه به مردم و مسئولان بپردازند و نسبت به دمیدن روح امید و نشاط وظایف خود را در نظام اسلامی انجام دهند .
وی به ظرفیت های مختلف شهرستان مهریز اشاره و تصریح کرد: از جمله اموری که خبرنگاران باید همواره به عنایت ویژه داشته باشند بیان توانایی های شهرستان در ابعاد مختلف در سطح رسانه های گروهی است .
فرماندار مهریز گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان مهریز کارهای خوبی علیرغم محدویت های مالی و غیره انجام گرفته و وظیفه خبرنگاران است تا با تهیه اخبار و گزارشات مردم را در جریان آنها قرار دهند .
رستگاری گفت: خبرنگاران نماینده افکار عمومی و پل قوی ارتباط بین مردم و مسئولان اجرایی محسوب می شوند بنابراین باید بیش از گذشته در انجام وظایف سنگین خود در حوزه خبر و گزارش کار کنند.
وی افزود: خبرنگاران مهریز در یکسال گذشته در سایه همدلی و تعامل با روابط عمومی های دستگاه های اجرایی در انعکاس اخبار و گزارشات شهرستان مهریز گام های خوبی را برداشته اند .
در این جلسه که مدیر کل صدا و سیمای یزد نیز حضور داشت با لوح از خبرنگاران مهریز قدردانی بعمل آمد .
مهریز در 30 کیلومتری یزد قرار دارد .
7541/ 6197
امام جمعه مهریز: رسانه های گروهی اخبار صحیح را منعکس کنند