پایان زودهنگام بوکسور ایران در المپیک

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
پایان زودهنگام بوکسور ایران در المپیک

ریو- ایرنا - بوکسور المپیکی ایران در نخستین مبارزه خود در جریان بازی های المپیک 2016 مقابل نماینده هلندی شکست خورد تا وداع زودهنگامی با بزرگترین رویداد وررزشی جهان داشته باشد.

ریو- ایرنا - بوکسور المپیکی ایران در نخستین مبارزه خود در جریان بازی های المپیک 2016 مقابل نماینده هلندی شکست خورد تا وداع زودهنگامی با بزرگترین رویداد وررزشی جهان داشته باشد. به گزارش خبرنگار ایرنا، «احسان روزبهانی» بامداد دوشنبه در نخستین مبارزه خود در بازی های 2016 المپیک ریودوژانیرو به مصاف «پتر مولنبرگ» از هلند رفت و با ارائه نمایشی ضعیف مقابل حریف خود شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.
روزبهانی هرچند در پایان این مبارزه و مطابق انتظار به رای داوران اعتراض داشت، اما در راندهای اول و سوم عملکرد دور از انتظاری داشت.
با این اوصاف تنها بوکسور المپیکی ایران با قبول شکست در این دیدار با بازی های المپیک ریو وداع کرد.
در راند اول «احسان روزبهانی» با احتیاط زیادی مبارزه کرد و چندبار ضربات سنگینی از حریف هلندی خورد تا کارش سخت شود و راند اول را 10 بر 9 بازنده شود.
در راند دوم، هرچند احسان روزبهانی عملکرد بهتری داشت، اما بازهم داوران امتیاز برتری را به نماینده هلند دادند.
هرچند در راند سوم بوکسور ایران بر تلاش خود افزود، اما در برابر تجربه حریفش کاری از پیش نبرد و در نهایت با نتیجه 29 بر 28 بازنده شد.
این بوکسور 28 ساله هلندی است که مدال نقره اروپا را در کارنامه دارد و در حال حاضر نفر پنجم رنکینگ جهانی محسوب می شود، به عنوان پلیس کشور هلند فعالیت می کند.
«احسان روزبهانی» در المپیک 2012 لندن نیز حضور داشت که در مرحله یک چهارم نهایی با قبول شکست مقابل «عادلبیک نیازمبتوف» از قزاقستان در مرحله یک چهارم نهایی از رسیدن به مدال بازماند.
ورزشی**3783**1647
پایان زودهنگام بوکسور ایران در المپیک