دقت عمل و انعکاس واقع بینانه رویدادها از ویژگی های ایرناست

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
دقت عمل و انعکاس واقع بینانه رویدادها از ویژگی های ایرناست

کاشان - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: دقت عمل و انعکاس واقع بینانه رویدادها از ویژگی های بارز خبرگزاری ایرنا است.

کاشان - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: دقت عمل و انعکاس واقع بینانه رویدادها از ویژگی های بارز خبرگزاری ایرنا است. میثم نمکی روز دوشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) کاشان ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: روز 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی است که وی با شهادت خود عرصه خبرنگاری را جاودانه کرد.
وی با اشاره به این که رسالت خبرنگار در بیان واقعیت ها، رشد و ارتقای جامعه بسیار حساس است افزود: خبرنگار می باید در انعکاس اخبار ، صداقت و امانت داری را رعایت کند و اخبار را واقع بینانه و بادقت عمل انعکاس دهد که این ویژگی ها را می توان به وضوح در خبرگزاری جمهوری اسلامی دید.
وی تصریح کرد: نقش نظارتی رسانه ها می تواند به عنوان مهم ترین ابزار برای سالم سازی فضای جامعه به شمار آید و به افکار عمومی جامعه سمت و سوی مثبت بدهد.
نمکی از برنامه ریزی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد جهت صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری خبر داد و گفت: تسهیلاتی از جمله امکان عضویت در صندوق حمایت از روزنامه نگاران با تسهیلات ویژه، ارائه خدمات بیمه ای هم چنین برگزاری دوره های آموزشی رایگان به دارندگان کارت حرفه ای روزنامه نگاری تعلق می گیرد.
وی ایجاد خانه فرهنگ و رسانه در شهرستان های کاشان و آران وبیدگل را ضروری دانست و بیان کرد: ایجاد چنین مرکزهایی برای ایجاد شبکه ارتباطی بین روزنامه نگاران ، هم اندیشی و تشکیل اتاق فکر ضروری به نظر می رسد که پیشنهاد آن داده شده و امیدواریم این طرح با همکاری روزنامه نگاران به زودی اجرایی شود.
مسئول خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر کاشان نیز در این دیدار اظهار کرد: ایرنا با هشت دهه سابقه، از قدیمی ترین مرکزهای اطلاع رسانی کشور و خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود که به نوعی بازتاب دهنده نظرات نظام جمهوری اسلامی می باشد.
محمد جهانگیریان با اشاره به اینکه ایرنا رسانه نظام است و به هیچ جریانی تعلق ندارد افزود: چرخش ایرنا بر مدار اعتدال از سیاست های این سازمان خبری در دولت است و این خبرگزاری از سیاست های خبری امانت داری و اطمینان از صحت اخبار منتشره پیروی می کند.
وی افزود: این سازمان در صدد است که انعکاس دهنده خبرها و رویداد های کل نهادهای دولتی،نظامی،مردمی و صنعتی را در نظر باشد و پوشش دهنده صرف اخبار دولت نباشد.
وی به شعار دقت، صحت و سرعت در ایرنا اشاره و خاطرنشان کرد: در خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش می شود هیچکدام از این شعارها فدای دیگری نشود.
جهانگیریان افزود: خبرگزاری ایرنا از 105 نمایندگی رسمی داخلی و خارجی برخوردار است و دفاتر این خبرگزاری در 31 استان و 24 شهرستان با قابلیت های ویژه، با فعالیت های بی وقفه و 24 ساعته به انعکاس اخبار اهتمام دارند.
وی در پایان آمادگی دفتر خبری ایرنا در کاشان جهت همکاری با همه ارگان های دولتی و نهادهای خصوصی برای انعکاس واقع بینانه رویدادها را اعلام کرد.
7408/7472
دقت عمل و انعکاس واقع بینانه رویدادها از ویژگی های ایرناست