ناظر کمیته ملی المپیک: می دانستم احسان روزبهانی شکست می خورد

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
ناظر کمیته ملی المپیک: می دانستم احسان روزبهانی شکست می خورد

تهران - ایرنا - ناظر کمیته ملی المپیک و سرمربی تیم ملی بوکس ایران در چند دوره بازی های المپیک با تاکید بر اینکه می دانستم «احسان روزبهانی» خیلی زود در المپیک 2016 شکست می خورد، گفت: ورزشکار حرفه ای باید از حواشی فاصله گرفته و فقط به فکر رقابت باشد.

تهران - ایرنا - ناظر کمیته ملی المپیک و سرمربی تیم ملی بوکس ایران در چند دوره بازی های المپیک با تاکید بر اینکه می دانستم «احسان روزبهانی» خیلی زود در المپیک 2016 شکست می خورد، گفت: ورزشکار حرفه ای باید از حواشی فاصله گرفته و فقط به فکر رقابت باشد. «حسین نهرودی» کارشناس بوکس ایران که در المپیک 2012 لندن هدایت احسان روزبهانی و دیگر بوکسورهای ایران را به عهده داشت در گفت و گو با ایرنا گفت: می دانستم روزبهانی حذف زود هنگامی از المپیک 2016 ریو خواهد داشت.
وی افزود: این پیش بینی را به واسطه تجربیات و بررسی تمرینات این بوکسور به صورت کتبی در اختیار کمیته ملی المپیک ایران قرار داده ام و در این پیش بینی نوشته بودم که او خیلی زود حذف خواهد شد.
کارشناس بوکس ایران ضمن اظهار تاسف از شکست روزبهانی در گام نخست المپیک ریو، گفت: ناکامی بوکسور ایران در ریودوژانیرو دلایل مختلفی دارد.
وی در تشریح دلایل ناکامی تنها بوکسور ایران در المپیک 2016 ریو گفت: روزبهانی جسارت و قدرت لازم را برای موفقیت در بوکس دارد، اما باید برخی واقعیت ها را نیز قبول کند.
نهرودی ادامه داد: وقتی بوکسور هلندی در رنکینگ پنجم جهان است و روزبهانی نفر بیست و دوم محسوب می شود، این جایگاه ها از سوی فدراسیون جهانی روی حساب و کتاب اعلام می شود و بیانگر توانایی واقعی بوکسورها است.
مسئول کمیته فنی فدراسیون بوکس با تاکید بر اینکه روزبهانی مبارزه به نماینده هلند را در همان راند نخست و با ارائه نمایشی ضعیف از دست داد، گفت: اگر او در دو راند بعدی حریفش را کتک هم می زد، باز هم برنده اعلام نمی شد، چرا که در راند نخست بسیار ضعیف بود.
نهرودی بیان داشت: وقتی روزبهانی در مسابقات هشت راندی حرفه ای جهان شرکت می کند، برایش سخت است که دوباره به آماتور بازگردد و معتقدم او مهیای رقابت در المپیک نبود. احسان چند روز قبل از المپیک در تورنمنت چین شرکت کرد و با آسیب دیدگی بینی روبرو شد و با ترس مبارزه کرد.
وی در خصوص فراری بودن روزبهانی از تمرین با دیگر ملی پوشان بوکس و حضور نداشتن در مسابقات بین المللی، عنوان کرد: هرچند بوکس ورزش انفرادی است، اما تمرینات آن انفرادی نیست و تا زمانی که با دیگران تمرین خوب نداشته باشد، به جایی نخواهید رسد. روزبهانی بین خود و دیگر بوکسورهای تیم ملی فاصله ایجاد کرد و ضررش را دید.
نهرودی که هدایت روزبهانی را در المپیک 2012 لندن به عهده داشت، گفت: مبارزاتی که وی در لندن ارائه کرد و تا آستانه مدال پیش رفت، دیگر در تاریخ برایش تکرار نمی شود و نمی توان آمادگی و مبارزاتش در لندن و ریو را مقایسه کرد.
این مربی باسابقه بوکس با اشاره به اینکه ورود به حواشی یکی دیگر از بزرگترین مشکلات روزبهانی است، گفت: یک ورزشکار حرفه ای که داعیه قهرمانی دارد، برای اینکه به هدفش برسد، باید همه درهای اطرافش را بسته و تمرکش فقط به رقابت باشد.
نهرودی عنوان کرد: قهرمانان بزرگ ورزش جهان با دوری از حواشی فقط تمرکزشان به مسابقه است.
وی در مورد صحبت های بوکسور المپیکی ایران که بارها در برنامه های مختلف اعلام کرده بود که به فینال المپیک فکر می کند، اظهار داشت: عامه مردم از بوکس اطلاعی ندارند و تحت تاثیر صحبت ورزشکاران قرار می گیرند، اما افرادی که کارشناس هستند، می دانستند موفقیتی در انتظار روزبهانی نیست.
ورزشی**3783**1379
ناظر کمیته ملی المپیک: می دانستم احسان روزبهانی شکست می خورد
jkkjkjkjkj