چند خبر کوتاه از سراسر جهان/سه شنبه 19 مرداد

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
چند خبر کوتاه از سراسر جهان/سه شنبه 19 مرداد

تهران- ایرنا- مهمترین رویدادها و عناوین کوتاه خبری از چهارگوشه جهان مربوط به امروز (سه شنبه 19 مرداد برابر با نهم اوت) به شرح زیر است:

تهران- ایرنا- مهمترین رویدادها و عناوین کوتاه خبری از چهارگوشه جهان مربوط به امروز (سه شنبه 19 مرداد برابر با نهم اوت) به شرح زیر است: **سن پترزبورگ (روسیه)- دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه. این دیدار می تواند نشانه ای از آشتی دو کشور باشد. در این دیدار دو مقام بر لزوم همکاری های بیشتر میان مسکو و آنکارا تاکید کردند. این دیدار، نخستین سفر خارجی اردوغان بعد از کودتای نافرجام در این کشور است. در نوامبر سال گذشته، جنگنده های ارتش ترکیه یک فروند جنگنده روسی را بر فراز مرز ترکیه و سوریه سرنگون کردند. این موضوع موجب تیرگی روابط میان دو کشور شده بود.
**حلب (سوریه)- تشدید نیروهای ارتش سوریه در حلب و تلاش بشار اسد از شکست کامل محاصره این شهر. نیروهای ارتش سوریه با استقرار نیروهای بیشتر, خود را برای نبردی حیاتی و سرنوشت ساز در این شهر آماده می کنند.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، درگیری های خونین این کشور از سال 2011 تاکنون بیش از 29 هزار کشته و میلیون ها آواره بر جای گذاشته است.
**ریودوژانیرو (برزیل)- چهارمین روز بازی های المپیک 2016 ریو. امروز چهارده مدال طلا از جمله چهار مدال طلا در رشته شنا میان ورزشکاران برتر توزیع می شود.
مایکل فلپس شناگر آمریکایی که در چهار دوره المپیک گذشته 23 مدال المپیک کسب کرده بود، امروز فرصت دارد تا به افتخارات خود بیافزاید.
**بلگراد (صربستان) - تشکیل پارلمان صربستان به منظور دادن رای اعتماد به دولت این کشور.
**بیت المقدس (سرزمین های اشغالی)- دیدار رئیس جمهور توگو از فلسطین اشغالی.
**انجامنا (چاد)- تصمیم مخالفان دولت ادریس دبی رئیس جمهوری منتخب چاد به ادامه تظاهرات علیه انتخاب مجدد وی. دبی روز گذشته (دوشنبه) برای پنجمین بار متوالی سوگند ریاست جمهوری یاد کرد.
**تونس- تلاش یوسف شاهد نخست وزیر تونس و ادامه رایزنی های وی به منظور تشکیل کابینه وحدت ملی در این کشور.
**برازیلیا (برزیل)- مجلس سنای برزیل در نشستی علنی درباره سرنوشت دیلما روسف رئیس جمهور تعلیق شده این کشور تصمیم گیری می کند.
**ناکازاکی (ژاپن)- برگزاری مراسم هفتاد و یکمین سالگرد بمباران اتمی ناکازاکی ژاپن توسط نیروی هوایی ارتش آمریکا.
چند خبر کوتاه از سراسر جهان/سه شنبه 19 مرداد