امام جمعه ارومیه: ایمان و اعتقاد نیروهای مسلح عامل مهم امنیت کامل ایران اسلامی است

جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
امام جمعه ارومیه: ایمان و اعتقاد نیروهای مسلح عامل مهم امنیت کامل ایران اسلامی است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی عامل مهم امنیت مثال زدنی ایران اسلامی است که باید این ایمان و اعتقاد روز به روز تقویت شود.

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی عامل مهم امنیت مثال زدنی ایران اسلامی است که باید این ایمان و اعتقاد روز به روز تقویت شود. به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: یکی از مهمترین توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار این هفته معظم له با وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات، تقویت ایمان و اعتقاد بود که این امر باید سرلوحه کار کارکنان این وزارتخانه و دیگر نهادهای نظامی و انتظامی باشد.
وی اضافه کرد: وزارت اطلاعات در کنار دیگر نیروهای حافظ امنیت کشور، موفقیت های حیرت انگیزی را در پاسداری از امنیت ایران اسلامی داشته است که باید قدردان تلاش کارکنان این بخش در کشور باشیم.
وی همچنین با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ حدفاصل ایران با آمریکا در هر شرایطی اظهار کرد: در حال حاضر وضع دشمنی آمریکا با مسلمانان بسیار روشن است چرا که خون ریزی های بسیاری از سوی این کشور و ایادی آن در کشورهای اسلامی صورت می گیرد که در این وضعیت، نمی توان با این کشور از سر دوستی درآمد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: طبق آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع)، در صورت مخالفت نکردن با آمریکا که نماد کفر و دشمنی با اسلام است، باید کافر به دین مبین اسلام و آموزه های اسلامی باشیم.
حجت الاسلام قریشی با اشاره به نزدیک شدن ایام بازگشایی مدارس و خرید لوازم التحریر توسط والدین برای دانش آموزان گفت: سعی کنیم در این روزها ضمن خرید لوازم التحریر داخلی، اقلامی را خریداری کنیم که نمادهای اسلامی داشته باشد و از خریدن اقلام با نمادهای غیر دینی و غربی اجتناب کنیم.
وی افزود: در کنار این امر، استفاده از امکانات متعارف جامعه برای فرزندان امری ضروری است چرا که در جامعه ما بسیاری از افرادی هستند که تنها حداقل لوازم را برای تحصیل فرزندانشان خریداری می کنند.
وی با تبریک سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) و دهه کرامت اضافه کرد: زیارت مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در صورت امکان، هر سال یکبار برای ما شیعیان ضروری است چرا که ثواب بسیاری داشته و زمینه ساز سعادت ما می شود.
به گزارش ایرنا، روز یکشنبه هفته آینده یازدهم ذیقعده سالروز میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) است.
حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در روز یازدهم ذیقعده سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشود.
امام جمعه ارومیه همچنین تحقیر نکردن اعضا در محیط خانواده را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: تحقیر دیگری در داخل خانه و جامعه، امری ناپسند به شمار می رود و ترک تحقیر افراد باید در سرلوحه مراودات اجتماعی ما در داخل خانه و بیرون از آن قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، نماز جمعه این هفته نیز با شکوه بسیار زیادی در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.
8137/1905
امام جمعه ارومیه: ایمان و اعتقاد نیروهای مسلح عامل مهم امنیت کامل ایران اسلامی است
jkkjkjkjkj