امام جمعه ارومیه: ایمان نیروهای مسلح عامل مهم امنیت ایران است

جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
امام جمعه ارومیه: ایمان نیروهای مسلح عامل مهم امنیت ایران است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی عامل مهم امنیت مثال زدنی ایران اسلامی است که باید این ایمان و اعتقاد روز به روز تقویت شود.

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی عامل مهم امنیت مثال زدنی ایران اسلامی است که باید این ایمان و اعتقاد روز به روز تقویت شود. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: یکی از مهمترین توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار این هفته معظم له با وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات، تقویت ایمان و اعتقاد بود که این امر باید سرلوحه کار کارکنان این وزارتخانه و دیگر نهادهای نظامی و انتظامی باشد.
وی ادامه داد: وزارت اطلاعات درکنار دیگر نیروهای حافظ امنیت کشور، موفقیت های حیرت انگیزی را در پاسداری از ایران اسلامی داشته است که باید قدردان تلاش کارکنان این بخش در کشور باشیم.
وی همچنین با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ حدفاصل ایران با آمریکا در هر شرایطی اظهار کرد: اکنون وضع دشمنی آمریکا با مسلمانان بسیار روشن است چرا که خون ریزی های بسیاری از سوی این کشور و ایادی آن در کشورهای اسلامی صورت می گیرد که در این وضعیت، نمی توان با آمریکا از در دوستی درآمد.
حجت الاسلام قریشی با اشاره به نزدیک شدن بازگشایی مدارس و خرید نوشت افزار توسط والدین برای دانش آموزان گفت: سعی کنیم در این روزها ضمن خرید نوشت افزارهای داخلی، اقلامی را خریداری کنیم که نمادهای اسلامی داشته باشد و از خرید اقلام با نمادهای غیردینی و غربی اجتناب کنیم.
وی افزود: در کنار این امر، استفاده از امکانات متعارف جامعه برای فرزندان امری ضروری است چرا که در جامعه ما بسیاری از افراد هستند که حداقل نوشت افزار را برای فرزندانشان می خرند.
وی با تبریک سالروز میلاد امام رضا(ع) (11 ذی القعده برابر با 24 مرداد) و دهه کرامت اضافه کرد: زیارت مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در صورت امکان، هر سال یکبار برای ما شیعیان ضروری است چرا که ثواب بسیاری داشته و زمینه ساز سعادت ما می شود.
حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در روز یازدهم ذی القعده سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشود.
امام جمعه ارومیه همچنین تحقیر نکردن اعضا در محیط خانواده را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: تحقیر دیگری در داخل خانه و جامعه، امری ناپسند به شمار می رود و ترک تحقیر افراد باید سرلوحه مراودات اجتماعی ما در داخل خانه و بیرون از آن قرار گیرد.
8137/1905/ 1650
امام جمعه ارومیه: ایمان نیروهای مسلح عامل مهم امنیت ایران است