مدیرکل استاندارد فارس:برخی کارخانه ها به رغم اعلام تعطیلی، فعالیت دارند

شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
مدیرکل استاندارد فارس:برخی کارخانه ها به رغم اعلام تعطیلی، فعالیت دارند

شیراز- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: این اداره کل بر کارخانه هایی که اعلام می کنند تعطیل هستند نیز نظارت می کند و متوجه شده ایم برخی کارخانه ها با وجود اعلام تعطیلی، همچنان در حال فعالیت هستند.

شیراز- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: این اداره کل بر کارخانه هایی که اعلام می کنند تعطیل هستند نیز نظارت می کند و متوجه شده ایم برخی کارخانه ها با وجود ادعای تعطیلی، همچنان در حال فعالیت هستند. مرتضی رهنما شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از این کارخانه ها، واحد تولیدی سیم و کابل بود که به نام یک شرکت واقع در استان اصفهان ضمن به کار بردن علامت استاندارد و نشانی شرکت اصفهانی در حال تولید محصول بود.
وی اظهار کرد: این کارخانه به اداره دارایی شیراز اعلام می کرد که تعطیل هستیم، دارایی اصفهان نیز از فعالیت این شرکت در فارس اطلاعی نداشت و نمی دانست که در استان مجاور در حال تولید محصول هستند.
مدیر کل استاندارد فارس گفت: احتمال این که این گونه کارخانه ها، حقوق کارگران را هم پرداخت نکنند وجود دارد.
وی ادامه داد: این مصداق یک فساد بزرگ است که شرکتی با نادیده گرفتن حقوق کارگران و نپرداختن مالیات، امکان نظارت بر محصولات خود را که نشان استاندارد بر روی خود دارند، فراهم نکند.
رهنما همچنین اظهار کرد: بدین گونه سیم و کابل تولیدی،تحت نظارت اداره استاندارد هیچ یک از دو استان فارس و اصفهان قرار نگرفته و این یک تخلف آشکار است که دارد پیگیری می شود.
2027 /1876
مدیرکل استاندارد فارس:برخی کارخانه ها به رغم اعلام تعطیلی، فعالیت دارند