مدیرکل استاندارد فارس:برخی کارخانه ها به رغم اعلام تعطیلی، فعالیت دارند

شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
مدیرکل استاندارد فارس:برخی کارخانه ها به رغم اعلام تعطیلی، فعالیت دارند

شیراز- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: این اداره کل بر کارخانه هایی که اعلام می کنند تعطیل هستند نیز نظارت می کند و متوجه شده ایم برخی کارخانه ها با وجود اعلام تعطیلی، همچنان در حال فعالیت هستند.

شیراز- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: این اداره کل بر کارخانه هایی که اعلام می کنند تعطیل هستند نیز نظارت می کند؛ متوجه شده ایم برخی کارخانه ها با وجود ادعای تعطیلی، همچنان در حال فعالیت هستند. مرتضی رهنما روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از این کارخانه ها، واحد تولیدی سیم و کابل بود که به نام یک شرکت واقع در استان اصفهان ضمن به کار بردن علامت استاندارد و نشانی شرکت اصفهانی در حال تولید محصول بود.
وی اظهار کرد: این کارخانه به اداره دارایی شیراز اعلام می کرد که تعطیل هستیم، دارایی اصفهان نیز از فعالیت این شرکت در فارس اطلاعی نداشت و نمی دانست که در استان مجاور در حال تولید محصول هستند.
مدیر کل استاندارد فارس گفت: احتمال این که این گونه کارخانه ها، حقوق کارگران را هم پرداخت نکنند وجود دارد.
وی ادامه داد: این مصداق یک فساد بزرگ است که شرکتی با نادیده گرفتن حقوق کارگران و نپرداختن مالیات، امکان نظارت بر محصولات خود را که نشان استاندارد بر روی خود دارند، فراهم نکند.
رهنما همچنین اظهار کرد: بدین گونه سیم و کابل تولیدی،تحت نظارت اداره استاندارد هیچ یک از دو استان فارس و اصفهان قرار نگرفته و این یک تخلف آشکار است که دارد پیگیری می شود.
2027 /1876
مدیرکل استاندارد فارس:برخی کارخانه ها به رغم اعلام تعطیلی، فعالیت دارند
jkkjkjkjkj