درخشش مدال طلای رستمی در رسانه های منطقه خلیج فارس

شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
درخشش مدال طلای رستمی در رسانه های منطقه خلیج فارس

تهران - ایرنا - کسب نخستین مدال کاروان المپیک امام رضا (ع) از سوی کیانوش رستمی وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران بازتاب گسترده در رسانه های کشورهای عربی منطقه حوزه خلیج فارس داشت.

تهران - ایرنا - کسب نخستین مدال کاروان المپیک امام رضا (ع) از سوی کیانوش رستمی وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران بازتاب گسترده در رسانه های کشورهای عربی منطقه حوزه خلیج فارس داشت. شبکه تلویزیونی الدوری والکاس قطر دربخش های مختلف اخبار ورزشی این شبکه گزارش داد: بالاخره شب طلایی کاروان ورزشی ایران با رکورد زنی کیانوش رستمی وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران در بازی های المپیک ریو رقم خورد.
این شبکه تلویزیونی با نمایش لحظه بالای سر بردن آخرین وزنه رستمی اظهار کرد: این وزنه بردار پرقدرت توانست رکورد جهان را که به نام خودش بود، بهبود بخشد و نخستین نشان طلایی ورزشکاران ایران را در ریو را به دست آورد.
پایگاه ورزشی کوره هم در این زمینه نوشت: کیانوش رستمی بامداد شنبه توانست با مجموع 396 کیلوگرم رکورد جهان در دسته 85 کیلوگرم را که با 395 کیلوگرم به نام خودش بود، جابه جا کند و طلای با ارزشی به مردم ایران که تا ساعت های اولیه بامداد شنبه پای گیرنده های تلویزیونی نشسته بودند، هدیه کند.
در ادامه گزارش این سایت آمده است: خیز رستمی برای تصاحب نشان طلا که بارکورد زنی وزنه بردار چینی تماشاگران ایرانی حاضر در سالن وزنه برداری برزیل را لحظاتی نگران کرده بود، جالب توجه بود. او در آخرین وزنه، کاری کرد که سالن از فرط خوشحالی ایرانی ها منفجر شد.
شبکه تلویزیونی دبی اسپورت نیز با بخش تصاویر مربوط به رکورد شکنی کیانوش رستمی با این گزارش که ایران درلیست مدال آوران ریو قرار گرفت، لحظه رکورد زنی کیانوش رستمی و سپس سجده شکر وی را به نمایش گذاشت.
شبکه ورزشی عمان، کویت و ابوظبی نیز خبر درخشش وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایرانی و کسب نخستین نشان طلا را بارها در برنامه های خبری به تصویر کشیدند.
شبکه بی ان اسپورت قطر که تمام رشته های ورزشی المپیک ریو را به صورت مستقیم پخش می کند، بامداد شنبه رقابت وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم را هم پوشش داد و بالارفتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی به همراه نواختن سرود ملی ایران را نیز به صورت زنده پخش کرد.
کیانوش رستمی با کسب مدال طلای دسته 85 کیلوگرم وزنه برداری سی ویکمین دوره بازیهای المپیک و جابجا کردن رکورد مجموع جهان و المپیک، شب طلایی را برای ایرانیان رقم زد.
3035**1379
درخشش مدال طلای رستمی در رسانه های منطقه خلیج فارس