کشاورزان گیلانی شالی های دروشده را جمع آوری کنند

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
کشاورزان گیلانی شالی های دروشده را جمع آوری کنند

رشت- ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از شالیکاران خواست با توجه به شروع بارندگی ها در بعضی مناطق ، حداکثر تا ظهر روز دوشنبه نسبت به جمع آوری شالی های درو شده اقدام کنند.

رشت- ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از شالیکاران خواست با توجه به شروع بارندگی ها در بعضی مناطق ، حداکثر تا ظهر روز دوشنبه نسبت به جمع آوری شالی های درو شده اقدام کنند. مازیار غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به شالیکاران توصیه کرد : با توجه به پیش بینی بارندگی از غروب دوشنبه و صبح تا ظهر سه شنبه دربعضی مناطق گیلان نسبت به جمع آوری شالی های خود اقدام و از درو مجدد آن ها خودداری کنند.
وی گفت: این بارندگی ممکن است در بعضی مناطق شدید و در برخی مناطق دیگر ضعیف تر اتفاق بیافتند.
وی با اشاره به کاهش نسبی دما در مدت بارندگی ها افزود: براساس تجزیه و تحلیل نقشه ها از روز چهارشنبه وضعیت جوی برای فعالیت های کشاورزی مناسب خواهد شد.
اداره کل هواشناسی گیلان در پیش بینی های روزانه خود اعلام کرد: از دوشنبه با ورود موج ناپایدار تراز میانی جو و شمالی شدن جریان های سطح زمین افزایش ابر، بارندگی و وزش باد گاهی شدید،احتمال رعد و برق و کاهش نسبی دما تا اواخر وقت سه شنبه در گیلان مورد انتظار است.
بر اساس این پیش بینی هوای روز دوشنبه در گیلان کمی ابری تا نیمه ابری به تدریج ابری، رگبار باران ، وزش باد گاهی شدید،احتمال رعد و برق و روز سه شنبه قسمتی ابری تا ابری در بعضی نقاط بارندگی و وزش باد و کاهش نسبی دما خواهد بود.
این پیش بینی ها وضعیت دریا را نیز در این مدت برای شنا نامناسب اعلام کرده است.
ایستگاه های اداره کل هواشناسی گیلان دمای روز گذشته شهر منجیل را 37 و شهر رشت را 36 درجه سلسیوس ثبت کرده است.
/6070/6029
کشاورزان گیلانی شالی های دروشده را جمع آوری کنند
jkkjkjkjkj