هاشمی: 60درصد تسهیلات بانکی کشور مربوط به استان تهران است

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
هاشمی: 60درصد تسهیلات بانکی کشور مربوط به استان تهران است

تهران - ایرنا - استاندار تهران با بیان اینکه 60 درصد تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک ها به متقاضیان، مربوط به این استان است گفت: 50 درصد سپرده های بانکی سراسر کشور نیز متعلق به استان تهران است.

تهران - ایرنا - استاندار تهران با بیان اینکه 60 درصد تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک ها به متقاضیان، مربوط به این استان است گفت: 50 درصد سپرده های بانکی سراسر کشور نیز متعلق به استان تهران است. به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران سیدحسین هاشمی در نشست کارگروه تسهیلات بانکی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور نمایندگان تام الاختیار بانک ها برگزار شد افزود: جلسات شورای بانک های استان هر ماه یکبار برگزار می شود و برنامه ریزی ها برای ارایه تسهیلات بانک ها در این نشست ها اتخاذ خواهد شد.
وی تصریح کرد: همکاری بانک ها در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است.
هاشمی با انتقاد از عملکرد کنونی بانک ها در ارایه تسهیلات رفع موانع تولید خاطرنشان کرد: بانک ها باید میزان تسهیلاتی که برای پرداخت به متقاضیان در استان تعهد کرده اند تا شهریور ماه برای ارائه گزارش شش ماهه به دولت معرفی کنند.
استاندار تهران تصریح کرد: بانک ها باید به سامانه ستاد تسهیل استان به شکل برخط (آنلاین) متصل باشند و تولیدکنندگانی که از درخواست وام خود انصراف می دهند به شکل رسمی و کتبی اعلام کنند.
وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری بانک ها، وضعیت بخش تولید در استان بهبود یابد.
تهرام**2079**1348
هاشمی: 60درصد تسهیلات بانکی کشور مربوط به استان تهران است