حضور 150 سرمایه گذار در همایش فرصت های سرمایه گذاری ملایر

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
حضور 150 سرمایه گذار در همایش فرصت های سرمایه گذاری ملایر

ملایر- ایرنا- مدیر سرمایه گذاری شهرداری ملایر از حضور 150 سرمایه گذار داخلی و خارجی در نخستین همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری این شهرستان در 27 مردادماه خبر داد و گفت: 150 نفر از مدیران کشوری، استانی و شهرستانی نیز میهمان ویژه این همایش هستند.

ملایر- ایرنا- مدیر سرمایه گذاری شهرداری ملایر از حضور 150 سرمایه گذار داخلی و خارجی در نخستین همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری این شهرستان در 27 مردادماه خبر داد و گفت: 150 نفر از مدیران کشوری، استانی و شهرستانی نیز میهمان ویژه این همایش هستند. غلامرضا کرمی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: همایش فرصت های سرمایه گذاری به صورت رسمی از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 27 مردادماه در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر با سخنرانی دکتر جمالی مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور، معاون مدیر کل سیاسی و امنیتی وزارت امور خارجه، دبیر کل کانون کارآفرینان صنعتی کشور و مشاور عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام، نمایندگان مردم ملایر در مجلس، فرماندار ویژه ملایر و شهردار آغاز می شود.
وی ادامه داد: همچنین محمدناصر نیکبخت استاندار همدان، معاونان استاندار، دکتر شاکری عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون عمران، ملایری های مقیم تهران و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی نیز در این همایش حضور دارند.
کرمی بیان کرد: هم اکنون هیات هندی در حال ورود به ملایر هستند، اما حضور هیات ایتالیایی تا این لحظه قطعی نشده است.
وی برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات ملایر و بازدید از مجموعه پارک ملل، بام ملایر و دریاچه کوثر را از برنامه های جنبی این همایش با حضور سرمایه گذاران و میهمانان همایش عنوان کرد و افزود: اسکان میهمانان و سرمایه گذاران به مدت دو روز در هتل کریم خان زند و متل مجتمع الماس این شهر پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: سه پنل تخصصی شامل سرمایه گذاری، گردشگری و مذاکرات سرمایه گذاران، گردشگری سلامت و اقتصاد شهری و اقتصاد شهری و خیران بعدازظهر روز همایش از ساعت 14.30 تا 16.30 در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه ملایر برگزار خواهد شد.
مدیر سرمایه گذاری شهرداری ملایر ادامه داد: دبیر سرمایه گذاری اجلاس شهرداران و پدر سرمایه گذاری شهرداری ها مدیریت پنل را بر عهده دارد و کارشناسان سازمان شهرداری ها نیز حضور دارند.
کرمی افزود: پنل اقتصاد شهری و خیران با همکاری دانشگاه ملایر اجرا می شود که رئیس دانشگاه ملایر، مدیر موسسه توسعه مردمی ملایر، نماینده ولی فقیه در آماد سپاه و اعضای مجمع خیران سلامت حضور دارند.
وی اظهار کرد: گردشگری سلامت و اقتصاد شهری و پتانسیل طب سنتی در منطقه نیز سومین پنلی است که رئیس بیمارستان شهید بهشتی همدان و دکتر محبی پژوهشگر گیاهان دارویی و تیم پزشک همراه حضور خواهند داشت.
کرمی گفت: زمینه سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری، زیرساخت های شهری، گردشگری، فضای سبز، تبلیغات شهر و خدمات شهری در قالب 20 پروژه به صورت دفترچه ای تهیه و تدوین شده و به صورت پکیج همراه با بسته تشویقی در روز همایش به سرمایه گذاران ارایه می شود.
وی بیان کرد: این 20 طرح شامل مجتمع تجاری پروفسور راستان، مجتمع تجاری شهروند، پردازش پسماند و تولید انرژی، پل عابر پیاده، هتل سیفیه، هاپیر مارکت کوثر، هتل پارک ملل، بازار مبل ملایر، شهر بازی دریاچه کوثر، پیست دوچرخه سواری، دهکده توریستی، تله کابین، شهر بازی بام ملایر، مجموعه تفریحی ورزشی بام ملایر، رصد خانه ملایر، نمایشگاه بین المللی، مرکز پرتو فرآوری و بازارچه محلی 15 خرداد است.
وی بیان کرد: در حال حاضر برای اجرای پروژه های تجاری پارکینگ راستان، پروژه پردازش پسماند و تبدیل به انرژی، هایپر مارکت و تبلیغات شهری چند سرمایه گذار آماده سرمایه گذاری هستند و در حال مذاکره با آنها هستیم.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه دفتر جذب سرمایه گذاری شهرداری ملایر فعالیت خود را از اول تیرماه امسال آغاز کرده، اقدامات بسیار خوبی تاکنون انجام شده و این دفتر آماده پذیرش ایده ها و طرح های سرمایه گذاری در تمامی زمینه ها است.
نخستین همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری روز چهارشنبه 27 مردادماه با حضور 300 میهمان و سرمایه گذار داخلی و خارجی در شهرستان ملایر برگزار می شود.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993
حضور 150 سرمایه گذار در همایش فرصت های سرمایه گذاری ملایر