توقیف و معدوم سازی 475 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در آران و بیدگل

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
توقیف و معدوم سازی 475 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در آران و بیدگل

آران وبیدگل، کاشان - ایرنا - کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: 475 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در شهرستان آران و بیدگل پس از کشف و ضبط معدوم سازی شد.

آران وبیدگل، کاشان - ایرنا - کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: 475 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در شهرستان آران و بیدگل پس از کشف و ضبط معدوم سازی شد. به گزارش ایرنا، علی اعتصام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در بازدید کارشناسان بهداشت محیط شهرستان از یک فروشگاه بزرگ مواد غذایی 400 کیلوگرم گوشت قرمز مشکوک به فساد کشف شد.
وی گفت: در این راستا پس از هماهنگی با شبکه دامپزشکی شهرستان نسبت به معدوم سازی این مقدار گوشت قرمز اقدام شد.
وی همچنین از کشف و معدوم سازی 31 قلم انواع مواد غذائی تاریخ مصرف گذشته با وزن 75 کیلوگرم خبر داد.
اعتصام با اشاره به این که اکثر واحدهای صنفی در شهرستان آران و بیدگل اصول بهداشتی را رعایت می کنند ادامه داد: هیچ واحد صنفی متخلفی در حاشیه امنیت نیست و شبکه بهداشت و درمان تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد سلامت شهروندان از سوی افراد سودجو تهدید شود و یا به خطر افتد.
وی به مصرف کنندگان مواد غذایی توصیه کرد هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای بسته بندی ها توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه بسته بندی تاریخ مصرف گذشته مراتب را به واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گزارش دهند.
وی اظهار کرد: همشهریان می توانند در صورت شکایت از مرکزهای تهیه و تولید مواد غذایی، اماکن عمومی یا بهداشت محیط شهر و روستا با سامانه مدیریت ارتباطات مردمی 190 تماس گرفته و شکایت خود را ثبت کنند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شکایت مورد نظر را به شهرستان مربوطه ارجاع داده و به دنبال آن کارشناسان بهداشت محیط آن شهرستان شکایت را پیگیری و مراتب را گزارش می دهند.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472
توقیف و معدوم سازی 475 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در آران و بیدگل