روند جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم افزایشی است

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
روند جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم افزایشی است

همدان - ایرنا - مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور گفت: پس از برجام روند جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود هیات ها و شرکت های خارجی به کشور در دولت تدبیر و امید، یک روند افزایشی و رو به بهبود است.

همدان - ایرنا - مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور گفت: پس از برجام روند جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود هیات ها و شرکت های خارجی به کشور در دولت تدبیر و امید، یک روند افزایشی و رو به بهبود است. احمد جمالی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ملایر در گفت و گو با ایرنا افزود: عملکرد دولت یازدهم در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار عالی است و هم اکنون در حوزه سرمایه گذاری خارجی هیچگونه مشکلی نداریم.
وی اظهار کرد: در هفته های گذشته نیز حواله های مختلف ارزی از سرمایه گذاران دریافت کرده ایم و هیچ مشکلی برای نقل و انتقالات منابع مالی سرمایه گذاری های خارجی نداریم.
وی ادامه داد: در حال حاضر منتظر هدفگذاری دولت برای سرمایه گذاری خارجی در برنامه ششم توسعه هستیم و دولت هم بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی در چارچوب اهداف و برای تحقق این اهداف تلاش می کند.
جمالی بیان کرد: با توجه به تحولاتی که بعد از برجام رخ داد، فضای مناسبی در کشور ایجاد و استقبال بسیار خوبی از بخش های مختلف اقتصادی رخ داد که امیدواریم در ماه های آینده نیز شاهد این روند افزایشی سرمایه گذاری های خارجی باشیم.
وی حجم سرمایه گذاری های خارجی مصوب در پسا برجام را بیش از پنج میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در سه ماه گذشته که اغلب سرمایه گذاران خارجی وارد کشور شدند، این حجم سرمایه گذاری در کشور تصویب شد.
مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور ادامه داد: هم اکنون طرح های زیادی به واسطه سرمایه گذاری های خارجی در دست اقدام داریم که در دو یا سه ماه آینده تعیین تکلیف می شوند.
جمالی اظهار کرد: علاوه بر این بسیاری از طرح هایی که در سه یا چهار ماه گذشته از حجم پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری تصویب شد، هم اکنون آغاز به کار شده و مراحل اولیه اجرایی خود را طی می کنند.
وی افزود: بعد از توافق هسته ای و اجرای برجام بویژه در سه یا چهار ماه گذشته هیات های مختلفی در بخش دولتی و خصوصی وارد کشور شدند و در موج اولی که هیات ها بویژه از بخش دولتی وارد ایران شدند، حجم عمده ای از سرمایه گذاری ها در کشور انجام شد.
نخستین همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری روز چهارشنبه 27 مردادماه با حضور 150 سرمایه گذار داخلی و خارجی و مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در تالار حافظ دانشگاه ملایر برگزار شد.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993
روند جذب سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم افزایشی است