سرپرست فرمانداری: بیماری سالک در قصرشیرین مهار شده است

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
سرپرست فرمانداری: بیماری سالک در قصرشیرین مهار شده است

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: با تلاش ها و اقدام های پیشگیرانه، بیماری سالک در این شهرستان مرزی به طور کامل مهار شده است.

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: با تلاش ها و اقدام های پیشگیرانه، بیماری سالک در این شهرستان مرزی به طور کامل مهار شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت قصرشیرین افزود: از ابتدای امسال تاکنون تنها 2 مورد از ابتلای افراد به این بیماری در قصرشیرین مشاهده شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که هفت مورد بوده کاهش چشمگیری یافته است.
وی بیان کرد: شناسایی کانون های آلوده به پشه سالک و از بین بردن عوامل ایجاد این بیماری از جمله طعمه گذاری برای جوندگان مضر انجام شده است.
وی اظهارداشت: با توجه به اینکه بهداشت و سلامت مهم ترین مقوله زندگی مردم است، ادارات و دستگاه های اجرایی برای اجرایی شدن مصوبه های شورای بهداشت تلاش بیشتری داشته باشند.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین ادامه داد: اهمیت و ضرورت بهداشت در سلامت جامعه تاثیر و ارتباط مستقیمی دارد و از این رو باید با حساسیت و جدیت خاصی برای ارتقای شاخص های به بهداشتی اقدام کرد.
تارتار گفت: شهرداری و بخشداری باید در اتلاف سگ های ولگرد که ناقل بیماری هستند تلاش کنند و این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.
وی اظهار کرد: افزایش گشت های مشترک بازرسی، تکمیل خانه بهداشت های کارگری در شهرستان و اجرای طرح خود مراقبتی از دیگر عواملی بود که سرپرست فرمانداری قصرشیرین به آنها اشاره کرد.
سالک یا لیشمانیوز شایع ترین نوع بیماری پوستی است که بر اثر گزش جنس ماده نوعی پشه خاکی به انسان منتقل می شود.
بیماری سالک که نوع خشک آن هم اکنون شیوع پیدا کرده با زخم تاول شکل و بدون درد همراه است که با توجه به درمان بسیار سخت آن رعایت مسایل بهداشتی و پیشگیری مهمترین راهکار مقابله با آن است.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق 2 مرز رسمی فعال خسروی و پرویزخان دارد.
قصرشیرین دارای 2 بخش سومار - نفت شهر و بخش مرکزی است که بخش مرکزی این شهرستان دارای 28 روستای خالی از سکنه و 25 روستای دارای سکنه است.
7079/3012/8066
سرپرست فرمانداری: بیماری سالک در قصرشیرین مهار شده است
jkkjkjkjkj