اجرای طرح جامعه ایمن در آران و بیدگل ضروری است

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
اجرای طرح جامعه ایمن در آران و بیدگل ضروری است

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: اجرای هر چه سریع تر طرح جامعه ایمن با همکاری همه اداره های آران و بیدگل ضروری است.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: اجرای هر چه سریع تر طرح جامعه ایمن با همکاری همه اداره های آران و بیدگل ضروری است. به گزارش ایرنا، علیمحمد یوسفیان روز پنجشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: تامین امنیت غذا و دارو از سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش خطرهای تهدید کننده سلامت از سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبر فرزانه انقلاب است.
وی افزود: بر اساس آمار شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل تنها در سال 94 حدود سه هزار حادثه منجر به مصدومیت داشتیم که در منازل، اماکن ورزشی، تفریحی، محیط کار و در حین بازی برای کودکان رخ داده است.
وی با اشاره به این که کارشناسان کامل ترین و جامع ترین برنامه برای پیشگیری از حوادث را اجرای طرح جامعه ایمن می دانند افزود: این طرح تمام مردم جامعه، سازمان ها، گروه های سنی و تمام محیط ها را شامل می شود.
یوسفیان تصریح کرد: برای اجرای این طرح باید نیازهای منطقه را شناسایی و اولویت بندی کرد و بر اساس آن آموزش و فرهنگ سازی لازم در این رابطه صورت پذیرد.
وی با تاکید به این که جامعه ایمن جامعه ای است که براساس پیشگیری از حوادث با مشارکت مردمی و با دخالت مسئولان محلی و با همکاری بین بخشی پایه ریزی می شود افزود: هدف از اجرای طرح جامعه ایمن به حداقل رساندن و حتی به صفر رسیدن اتفاق ها، حوادث و آسیب هایی است که در جامعه رخ می دهد.
وی با بیان این که پیشگیری از حوادث و سلامت و رفاه شهروندان هدف اصلی اجرای طرح جامعه ایمن است اضافه کرد: کاهش تعداد حوادث، کاهش میزان مرگ و میر، کاهش معلولیت های ناشی از حوادث و ارتقای سطح سلامت و افزایش امید به زندگی از دیگر هدف های اجرای طرح جامعه ایمن است.
طرح جامعه ایمن برای اولین بار در سال 75 در کشور اجرایی شد.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472
اجرای طرح جامعه ایمن در آران و بیدگل ضروری است