منابع سعودی: 14 هزار موشک از یمن به خاک عربستان شلیک شده است

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
منابع سعودی: 14 هزار موشک از یمن به خاک عربستان شلیک شده است

تهران – ایرنا – روزنامه عربستانی الوطن در شماره روز پنجشنبه خود نوشت: شمار موشک هایی که از آغاز عملیات ائتلاف عربی علیه یمن، از سوی این کشور به جنوب و جنوب غرب عربستان شلیک شده است از مرز 14 هزار موشک گذشته است.

تهران – ایرنا – روزنامه عربستانی الوطن در شماره روز پنجشنبه خود نوشت: شمار موشک هایی که از آغاز عملیات ائتلاف عربی علیه یمن، از سوی این کشور به جنوب و جنوب غرب عربستان شلیک شده است از مرز 14 هزار موشک گذشته است. به گزارش پایگاه خبری بوابه نیوز به نقل از روزنامه الوطن عربستان: شمار موشک هایی که انصارالله یمن و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن به شهر ظهران واقع در جنوب و جنوب غرب عربستان شلیک کرده اند، از مرز 14 هزار موشک گذشته است.
این روزنامه مدعی شد که 90 درصد از این گلوله ها در مراکز غیرمسکونی در مزارع و کوهها فرود آمده است.
عربستان بیش از هفده ماه است که با ایجاد ائتلافی موسوم به ائتلاف عربی و به کمک کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا، حملات خود را از زمین، هوا و دریا علیه مردم یمن آغاز کرد.
در جریان این حملات و براساس گزارش سازمان ملل متحد، بیش از 14 میلیارد دلار به زیرساخت های این کشور فقیر عربی خسارت وارد شده است.
همچنین در جریان این جنگ، بیش از شش هزار و 500 کشته و بیش از دو میلیون 500 هزار نفر آواره شده اند و این حملات موجب فاجعه انسانی در کشوری شده که بانک جهانی سرانه تولید ناخالص ملی آن را در سال 2013 ، تنها 097/ 1 دلار بر آورد کرده است.
گزارش وزارت آموزش و پرورش یمن نیز نشان می دهد که یکهزار و 671 مدرسه در 20 فرمانداری در جنگ خسارت دیده که در این بین 287 مدرسه نیاز به بازسازی اساسی داشته و 544 مدرسه به عنوان پناهگاه آوارگان داخلی مورد استفاده قرار گرفته و 33 مدرسه از سوی گروه های مسلح اشغال شده است.
منابع سعودی: 14 هزار موشک از یمن به خاک عربستان شلیک شده است