آیت الله سعیدی: هنرمندان معارف اهل بیت (ع) را درقالب های مختلف هنری احیا کنند

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
آیت الله سعیدی: هنرمندان معارف اهل بیت (ع) را درقالب های مختلف هنری احیا کنند

قم- ایرنا- تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: هنرمندان معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را درقالب های مختلف هنری و با همت والای خود احیا کنند.

قم- ایرنا- تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: هنرمندان معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را درقالب های مختلف هنری و با همت والای خود احیا کنند. به گزارش ایرنا به نقل از ستاد خبری کارگاه نقش بهشت، آیت الله سید محمد سعیدی ، درمراسم اختتامیه کارگاه کشوری پوستر نقش بهشت درحرم مطهر حضرت معصومه (س ) اظهار داشت: احیای امر اهل بیت(ع) یکی از مهمترین وظایف و تکالیف شیعیان است که برترین آنها موضوع توحید، ولایت ،اقامه نماز ، امر به معروف و نهی از منکر است.
وی افزود :کسانی که در عرصه هنر تلاش می کنند تا معارف اسلامی را برجسته کنند در حقیقت در راستای احیای امر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) گام برمی دارند.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ادامه با بیان اینکه زائران با حضور در حرم های مطهر ائمه معصومین(ع) و نیز حرم امامزادگان ارادت خود را به ساحت نورانی ان بزرگواران نشان می دهند افزود: زایران در عین حال اینکه خود از این فضای معنوی بهره مند می شوند پیام اهل بیت (ع) را نیز به سایرین انتقال می دهند .
آیت الله سعیدی ، حضرت معصومه (س) را دختر نمونه آل الله برشمرد و افزود:آن حضرت مهاجر الی الله بود که از خانه خود برای رسالتی بزرگ مهاجرت کرد و حرکت ایشان در حقیقت یک حرکت جهادگونه بود و حضور این بانوی کرامت در شهر مقدس قم که امام صادق(ع) آن را حرم اهل بیت(ع) معرفی کرده بودند؛ بسیار مهم و با ارزش بود.
وی بیان داشت: شهر مقدس قم با حضور حضرت فاطمه معصومه(س) به شهری علمی و انقلابی تبدیل شد و کانونی برای جوشش معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مبدل گشت و انسان های بزرگی در جوار حرم مطهر در حوزه علمیه قم تربیت و رشد یافتند که شاخص ترین آنها امام راحل بود.
آیت الله سعیدی تصریح کرد : با حضور حضرت فاطمه معصومه(س) پرچم اهل بیت(ع) و پرچم علم در قم برافراشته شد و انقلاب اسلامی نیز از قم حرکت خود را آغاز کرد.
وی با تقدیر از حضور طراحان و فعالان عرصه گرافیک در کارگاه پوستر نقش بهشت اظهار داشت :هنرمندان می توانند با استفاده از نقوشی که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به کار رفته و با الهام گیری از هنرهای متعددی که در این بارگاه وجود دارد، معارف اهل بیت(ع) را در قالب های مختلف هنری منعکس کنند و هنرمندان با همت والای خود می بایست معارف اهل بیت را احیا کنند.
کارگاه کشوری پوستر نقش بهشت با حضور بیش از 50 هنرمند طراح و گرافیک از 27 مردادماه تا 29 مردادماه در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.
8138/ 6133/
آیت الله سعیدی: هنرمندان معارف اهل بیت (ع) را درقالب های مختلف هنری احیا کنند