وزیر دفاع: گام های بلندی در حوزه موشک های کروز برداشتیم

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
وزیر دفاع: گام های بلندی در حوزه موشک های کروز برداشتیم

تهران - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نبروهای مسلح گفت: در حوزه موشک های کروز دریایی، گام های بلندی را برداشتیم و برد تمامی موشک ها را دو تا سه برابر افزایش دادیم و سعی کردیم در آنها تنوع کاربری ایجاد کنیم.

تهران - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در حوزه موشک های کروز دریایی، گام های بلندی را برداشتیم و برد تمامی موشک ها را دو تا سه برابر افزایش دادیم و سعی کردیم در آنها تنوع کاربری ایجاد کنیم. به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان روز یکشنبه در آیین رونمایی اوج نخستین موتور توروبو جت ملی هواپیما که با حضور رئیس جمهوری در سالن همایش شهدای صنایع هواپیمایی برگزار شد این مطلب را عنوان کرد.
وی ادامه داد: در حوزه موشک کروز سعی کردیم تنوع کاربری ایجاد کنیم که اگر موشکی ساحلی بوده یا از روی شناور پرتاب می شده آن را هوا پایه کنیم یا از آن در عملیات هوایی استفاده کنیم.
وزیر دفاع توضیح داد : در این حوزه توانستیم در روش سیستم های راهبردی موشک های کروز تغییر ایجاد کنیم و توان موتورها و همچنین برد آن ها را افزایش دهیم که اگر این موشک ها می توانستند30 تا 35 کیلومتر را در دریا پرتاب شوند امروز توان عملیاتی آنها به حدود 100 کیلومتر برسد.
** دستیابی به موشک کروز دریایی با سرعت مافوق صوت
سردار دهقان همچنین اعلام کرد: در آینده نزدیک به موشک کروز دریایی با سرعت مافوق صوت دست پیدا خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: ما بردهای موشک های دریایی کروز خود را به شدت افزایش دادیم و امروز موشک های با برد 200کیلومتر را در اختیار داریم که ضد شناور و ضد سطحی هستند.
سردار دهقان تصریح کرد: در تولید زیر سطحی و اژدرها نیز گام های خوبی برداشته ایم که امسال با یاری خدا نخستین مجموعه اژدرهای تولیدی از سوی صنعت دفاعی را به نیروی دریایی ارتش تحویل خواهیم داد تا توان مجموعه های شناوری خود را در مقابله با هر گونه تهدید احتمالی افزایش دهیم.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد:در بحث طراحی و تولید شناورها نیز ما شناورهای تندرویی را متناسب با نیازهای خود تولید کرده ایم و امسال یک شناوری را بهره برداری کردیم که سرعت بالای 60 نات دارد که این سرعت برای یک شناور در دریا بی نظیر است.
وی افزود:در بحث صنایع الکترونیکی نیز همان طوری که مشاهده می کنید ما امروز در تمامی حوزه های مرتبط با این صنایع محصولات مختلفی را به صورت داخلی و بومی تولید می کنیم که این محصولات راهبردی در قرارگاه های پدافند هوایی ارتش و سایر یگان های نیروهای مسلح استفاده می شود.
سردار دهقان تاکید کرد: امروز قادریم تمام نیازهای وزارت راه و شهرسازی ، مخابرات و ارتباطات را با تضمین ایمنی و توانمندی قابل مقایسه با مراجع و منابع بیرونی تولید کنیم و دراختیار آنان قراردهیم.
وی گفت:در حوزه صنعت هوایی نیز امروز بحمدالله ما می توانیم تقریبا همه ناوگان نظامی خود را پشتیبانی ، بازسازی و عملیاتی کنیم .
وزیر دفاع افزود: امسال هواپیمایی آموزشی و قادر به پشتیبانی نزدیک کوثر 88 را به پرواز در خواهیم آورد که این یک موفقیت بزرگ برای صنعت دفاعی کشور است.
سردار دهقان با بیان اینکه ما وارد عرصه تولید موتور در صنعت هوایی شده ایم، تصریح کرد: در این موضوع با همکاری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تمرکزمان را بر روی بحث یک موتور توربوجت سنگین در کلاس موتورهای اف14 قرار داده ایم.
وی تاکید کرد: در صنعت هوایی نیز ما قادریم تمام ناوگان غیرنظامی کشور را در بحث تعمیرات و نظایر آن پشتیبانی کنیم و توانستیم یک نوع یکپارچگی و هم پیوندی خوبی را در صنایع دفاعی ایجاد کنیم که منجر به هم افزایی و افزایش قابلیت ها شد.
سردار دهقان گفت: امروز این توفیق را داریم که با بیش از سه هزار و 150 شرکت در سطح ملی همکاری می کنیم که بیش از 370 شرکت دانش بنیان هستند و بیش از 360 تا 370 شرکت نیز صنایع بسیار توانمندی هستند که در صحنه ملی کار می کنند.
وزیر دفاع افزود: در این خصوص بخش های خصوصی، دولتی و دانشگاهی نیز همکاری دارند به طوری که امروز با 92 دانشگاه در سطح کشور در زمینه های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی در جهت اکتساب فناوری ها همکاری داریم.
وی گفت: محصول این نگاه یک نوع نگاه نوآورانه و باز بود و منجر به این شد که در بعضی از فعالیت های تولیدی ظرفیت خود را 4 برابر افزایش دهیم و در جایی تا 400 درصد رشد داشتیم که ناشی از همین استفاده از ظرفیت های داخلی بود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خطاب به رئیس جمهوری گفت:خواهشی که در مجموعه صنعت دفاعی از جنابعالی داریم این است که ما را مورد حمایت بیشتر قرار دهید و دستگاه های اجرایی را ترغیب و حتی به صورت دستوری وادار کنید که این ظرفیت ها را ببینند و از آن استفاده کنند.
اجتمام** 7029**1996** 1569
وزیر دفاع: گام های بلندی در حوزه موشک های کروز برداشتیم