تروریسم نیاز به ریشه یابی عمیقی دارد

دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵
تروریسم نیاز به ریشه یابی عمیقی دارد

تهران - ایرنا - نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساله مبارزه با تروریسم به یک دغدغه بین المللی تبدیل شده گفت: تروریسم نیاز به یک ریشه یابی عمیقی دارد و در اسلام به هیچ وجه ترور و تروریسم تایید نشده است.

تهران - ایرنا - نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساله مبارزه با تروریسم به یک دغدغه بین المللی تبدیل شده گفت: تروریسم نیاز به یک ریشه یابی عمیقی دارد و در اسلام به هیچ وجه ترور و تروریسم تایید نشده است. به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مراسم همایش تجلیل از خانواده های قربانیان تروریسم و شهدای هسته ای تحت عنوان تجلیل از اسوه های صبوری روز دوشنبه با حضور مسئولان داخلی و برخی سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
محمود صادقی نماینده مجلس در این همایش افزود: امروزه مساله تروریسم یک مساله بین المللی است که برای قربانیان تروریسم مراسم یادبود و سالیانه برگزار می شود.
وی ادامه داد: ترور گاهی با انگیزه اعتقادی صورت می گیرد که قصد از این ترور، ترویج یک عقیده برای اعمال نفوذ آرمان ها و اهداف شخصی یا حزبی می باشد و گاهی هم ترور وسیله ای در دست یک دولت برای از بین بردن مخالفان خود است.
صادقی در ادامه تصریح کرد: مساله مبارزه با تروریسم به یک دغدغه بین المللی تبدیل شده است و همچنین تروریسم نیاز به یک ریشه یابی عمیقی دارد و در اسلام به هیچ وجه ترور و تروریسم تایید نشده است.
وی ادامه داد: دین اسلام برای فراخوان و دعوت مردم هیچگاه به وحشت و ترور متوسل نشده بلکه با مهربانی، عقلانیت و مباحثه برای هدایت مردم که مبتنی بر حق و حقیقت باشد متوسل می شود.
نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در روایات متعددی آمده است که اسلام ما را از ترور منع می کند و روش موعظه و حکمت فرهنگی را برای ترویج اعتقاد خودمان توصیه می کند.
صادقی در ادامه تصریح کرد: منافقین کوردل در سال 60 در خیابان ها تظاهرات مسلحانه کردند و برای رسیدن به مقاصد خود دست به ترور زدند و همچنین در دوره فعلی آن چیزی که با تروریسم مواجه هستیم تروریسم بین المللی داعش است که این جریان بسیار پیچیده ای است که این تروریسم را هدایت می کند.
وی ادامه داد: این امواج و اقدامات تروریستی به ظاهر مبتنی بر اسلام است که خود یک توطئه بزرگ قدرت های جهانی است که می خواهند چهره اسلام را لکه دار کنند که این موضوعی بسیار خطرناک است و باید مسلمانان در رفتار خود در همه شرایط مراقب باشند.
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم روز دوشنبه به مناسبت 19 اوت روز بین المللی بزرگداشت و ادای احترام به قربانیان تروریسم، این همایش را با حضور خانواده های قربانیان ترور و شهدای هسته ای و همچنین چند تن از سفرای کشورهای مختلف برگزار کرد.
کارلو کوربوچی ، وکیل و حقوقدان برجسته بین المللی و ایتالیایی که درابتدای این همایش در جمع خانواده های قربانیان ترویسم گفت: امروزه با توجه به اقدامات تروریستی صورت گرفته در کشورها، سازمان ملل در دادگاه های عالی اروپا و نهادهای بزرگ بین المللی تعریفی دیگری از تروریسم دارند که باید هوشیار و آگاه باشیم تا دراین توطئه های جهانی بازی نخوریم.
وی ادامه داد: دولت ها باید در مقابل این گونه گروهک های تروریسیتی اقدامات جدی و قدرتمندی انجام دهند که البته امروزه این فقط یک تعریف پیش افتاده از تروریسم است که در جهان معرفی شده است.
این وکیل برجسته ایتالیایی در ادامه بیان کرد:نیروی واقعی هدایت کننده گروهک های تروریستی در دنیا توسط چند کشور بزرگ در جهان و برای رسیدن به اهدافی خاصی حمایت و پشتیبانی می شوند که ما باید از سازمان های بین المللی درخواست کنیم که این حمایت ها از گروه های تروریستی قطع شوند تا امنیت و آرامش به جهان بازگردد.
وی با بیان اینکه چهره این گروهک های تروریستی باید شناخته شود، افزود: در غرب عادت شده است که هرگونه اقدامات تروریستی که انجام می شود دست اتهام به سوی گروهک داعش دراز می کنند و آن را مسئول این اقدامات تروریستی می دانند که ما باید به پشت صحنه این جریان پیچیده پی ببریم وحقایق را برای همگان روشن کنیم.
این وکیل و حقوقدان بین المللی در ادامه تصریح کرد: من به عنوان یک وکیل و حقوقدان در برخی دادگاه های تروریستی شرکت می کردم و در جلسات آن شاهد بودم که دولت های غربی مردم و شهروندان خود را به بهانه های جلوگیری از اقدامات تروریستی کنترل و جاسوسی می کردند که این خلاف تمام قوانین مطرح شده است.
وی افزود: در حال حاضر درهیچ جای دنیا مکان امنی وجود ندارد ، چرا که همه جا و درهمه زمان در معرض جاسوسی و کنترل از سوی دولت و سرویس های جاسوسی کشورها قرار دارید که متاسفانه این درغرب آزاد کشورهای پیشرفته اتفاق افتاده است و همچنین دولت های غربی به بهانه مبارزه با تروریسم اسلامی از مردم و شهروندان خود به طور 24 ساعته جاسوسی کرده و کنترل خود را در زندگی افراد بیشتر کرده اند.
وی افزود : لازم است بگوییم که بزرگداشت قربانیان تروریسم درهر جای دنیا یک هدیه است که اگر یکبار دیگر در کشورها مردم قربانی و کشته شوند ما باید افکار و ذهن خودمان را در مقابله با تروریسم باز کنیم تا ریشه های تروریسم بخوبی شناخته شود.
به گزارش ایرنا در پایان این مراسم از خانواده های قربانی تروریسم و شهدای هسته ای کشور با اهدای لوح و تندیس تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
اجتمام**1996**9132 ** 1569
تروریسم نیاز به ریشه یابی عمیقی دارد