دولت برای رفع مشکل اقتصادی و بیکاری کارهای زیادی انجام داده است

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
دولت برای رفع مشکل اقتصادی و بیکاری کارهای زیادی انجام داده است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه طبس با بیان این که دولت برای حل مشکل اقتصادی و نیز بیکاری کارهای زیادی انجام داده است، گفت: بیکاری مشکل بسیار بزرگی در جامعه است، باید مسئولان با تلاش جمعی نسبت به حل آن تلاش کنند.

بیرجند - ایرنا - امام جمعه طبس با بیان این که دولت برای حل مشکل اقتصادی و نیز بیکاری کارهای زیادی انجام داده است، گفت: بیکاری مشکل بسیار بزرگی در جامعه است، باید مسئولان با تلاش جمعی نسبت به حل آن تلاش کنند. حجت الاسلام سیدابراهیم مهاجریان مقدم روز سه شنبه در دیدار با مدیران دستگاه های اجرایی طبس به مناسبت آغاز هفته دولت، افزود: امروز اقتصاد و بیکاری یکی از مسائل مهم کشوری است و دشمن بر روی این دو موضوع بسیار تمرکز کرده است.
به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: معضل اشتغال و بیکاری متاسفانه در شهرستان طبس هم وجود دارد و مشکلی که برای معادن منطقه به ویژه پروده 4، کارخانه زغال کک و نیروگاه حرارتی بوجود آمده است، عذر تعدادی از کارگران با چندین سال سابقه، خواسته شد.
وی ادامه داد: با تلاش هایی که صورت گرفت مقرر شد که وزیر صنعت و معدن و تجارت و استاندار خراسان جنوبی به طبس سفر کنند که به خاطر سفر هیات دولت به قزوین این سفر به تاخیر افتاده است.
وی ابراز امیدواری کر: این سفر در آینده نزدیک محقق خواهد شد و نسبت به حل مشکلات اشتغال در این شهرستان قدم های خوبی برداشته شود.
** افراد در اظهار نظر نسبت به عملکرد دولت انصاف را رعایت کنند
وی با بیان این که باید انصاف را رعایت کرد، افزود: متاسفانه بعضی جریانهای سیاسی و افراد به گونه ای برخورد می کنند و سخن می گویند که گویی دولت به طور کلی کار نکرده و کارایی نداشته که این واقعا بی انصافی است.
به گزارش ایرنا، امام جمعه طبس یادآور شد: دولت کارهای مثبتی هم داشته که مقام معظم رهبری فرمودند در جهت اقتصاد مقاومتی، دولت کارهای خوبی را شروع کرده است و باید ادامه پیدا کند.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب به دولتمردان گفت: دولتمردان باید مردمی باشند همانگونه که توصیه امام علی(ع) به مالک اشتر همین است.
وی طعمه نداستن مسئولیت را از دیگر توصیه های مقام معظم رهبری به دولتمردان دانست و گفت: اگر کسی در نظام اسلامی مسئولیتی دارد این را فرصتی برای این که جیب خودش را پر کند، نداند.
وی تصریح کرد: متاسفانه در این زمینه مشکلاتی داریم از جمله حقوق های نامتعارف که برای دشمنان تبلیغی علیه نظام اسلامی شده است، این مساله نشانگر این است ،یک عده مسئولیت را طعمه ای برای پرکردن جیبشان دانستند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی طبس ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بر ارائه آمارهای واقعی تاکید دارند و نباید مسئولان آمارهای افراطی و مبالغه آمیز و غیرواقعی ارائه کنند که مردم متوجه می شوند و از اعتمادشان به مسئولان و نظام کاسته می شود.
وی با بیان این که مردم و مسئولان نباید از دشمنی صهیونیست ها و آمریکا غافل شوند افزود: افراد و جریان هایی در کشور هستند، می خواهند چهره آمریکا را آرایش کنند و بگویند دیگر جنایت های گذشته را انجام نمی دهد که نباید فریب این افراد را خورد.
وی ادامه داد: آمریکا دشمن بوده، هست و خواهد بود و دست از جنایاتش بر نمی دارد و در موضوع برجام همه شاهد هستیم که آمریکا کارشکنی می کند و به تعهدات خود پایبند نیست و هر روز قانونی را علیه نظام اسلامی تصویب می کند.
وی با تاکید بر حفظ روحیه انقلابی یادآور شد: دولت، کارگزاران و همه باید روحیه انقلابی را حفظ کنند و گسترش دهند و انقلابی بودن آن است که به شعارهای انقلاب پایبند باشیم و عمل کنیم و استکبار ستیزی را که از آرمان های انقلاب است فراموش نکنیم.
وی توصیه دیگر رهبر انقلاب به مسئولان را توجه به نفوذ دشمن عنوان کرد و گفت: بدانیم که دشمن در صدد نفوذ در ارکان مختلف نظام از جمله مدیریت و سیاستگذاری است.
مهاجریان مقدم ادامه داد: همه به ویژه مدیران از کلان تا خرد باید مراقب باشند به خصوص در به کار گیری افراد خیلی دقت کنند و تسامح و تساهل نداشته باشند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهاجریان مقدم با تاکید بر حفظ شتاب علمی کشور افزود: امسال تعدادی از متقاضیان ورود به دانشگاهها در آزمون سراسری از این شهرستان رتبه های بسیار خوبی کسب کردند حتی شاهد رتبه تک رقمی بودیم که خیلی مهم و ارزشمند است و از زحمات مدیران، استادان و معلمان باید قدردانی و تشکر کنیم.
2047/7217/
دولت برای رفع مشکل اقتصادی و بیکاری کارهای زیادی انجام داده است