از ثبت بیش از ٣ هزار اثر ادبی و هنری تا لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
از ثبت بیش از ٣ هزار اثر ادبی و هنری تا لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان

تهران - ایرنا - معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم با ثبت بیش از سه هزار و ٢٧٦ اثر ادبی و هنری، رسیدگی به ٢٢٩ فقره پرونده جریانی، لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان و پیگیری تصویب لایحه حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط در دولت، کارنامه درخشانی داشته است.

تهران - ایرنا - معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم با ثبت بیش از سه هزار و ٢٧٦ اثر ادبی و هنری، رسیدگی به ٢٢٩ فقره پرونده جریانی، لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان و پیگیری تصویب لایحه حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط در دولت، کارنامه درخشانی داشته است. به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش های فراوانی را برای اجرای برنامه های از پیش تعیین شده خود صورت داده که خوشبختانه با همت و تلاش کارکنان و همکاری فرهنگ وهنر و اهالی رسانه، بسیاری از وعده های داده شده امروز در آستانه چهارمین سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم محقق شده است.
با نگاهی گذرا به آمار و اسناد موجود می توان نتیجه گرفت که معاونت حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه نیز از نظر کمی و کیفی جهش و رشد قابل توجهی بوده است.
تهیه و تدوین برنامه ششم وزارت متبوع درحوزه پدافند غیرعامل و ارسال آن به سازمان پدافند غیرعامل، مستندسازی اموال وزارتخانه – 35 مورد( گواهی ثبت کمیسیون مستندسازی به نفع وزارت متبوع صادر شده است ) اخذ سند تک برگی – ٣٠ مورد (کاداستر) از جمله این اقدامات است.
همچنین برگزاری اجلاس کارشناسان حقوقی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با حضور اساتید مجرب علم حقوق، ،پیگیری تصویب لایحه حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط در دولت و لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان از ابتدای سال ٩٣ تفاهم نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مالیاتی کشور نیز از جمله مهمترین اقدامات شاخص این معاونت در دولت یازدهم به شمار می آید.
براساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از آنجا که معاون حقوقی، امور مجلس و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنگوی این وزارتخانه نیز می باشد، در این حوزه نیز با برگزاری کنفرانس های متعدد مطبوعاتی، ٦٠٠ مصاحبه انفرادی با مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری؛ ٢٠ مصاحبه و مناظره تلویزیونی در شبکه های مختلف صدا و سیما، ٤ مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما و باشگاه خبرنگاران؛٢٠ مصاحبه تلفنی با خبرنگاران رسانه فعال ظاهر شده است.
دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
فراهنگ ** 1355 ** 1071
از ثبت بیش از ٣ هزار اثر ادبی و هنری تا لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان