تحلیل حوادث جاده ای البرز با 18 درصد بار ترافیکی کشور

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
تحلیل حوادث جاده ای البرز با 18 درصد بار ترافیکی کشور

کرج- ایرنا - 95 نفر از ابتدای سال جاری تاکنون براثر حوادث رانندگی جان خود را در جاده های استان البرز که 18 درصد بار ترافیک کشور را بر دوش می کشد، از دست داده ند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته برابر بوده اما آمارها حکایت از افزایش شدت حوادث در ناوگان مسافربری داشته است.

کرج- ایرنا - 95 نفر از ابتدای سال جاری تاکنون براثر حوادث رانندگی جان خود را در جاده های استان البرز که 18 درصد بار ترافیک کشور را بر دوش می کشد، از دست داده ند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته برابر بوده اما آمارها حکایت از افزایش شدت حوادث در ناوگان مسافربری داشته است. سرهنگ رضا اکبری رئیس پلیس راه البرز روز چهارشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا، افزود: در سال جاری 66 فقره تصادف منجر به فوت درجاده های این استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش داشته است.
وی گفت: درسال گذشته به ازای هریک فقره تصادف 1.06منجر به فوت بوده که درسال جاری این رقم به 1.43 فقره افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: این آمار حکایت از افزایش شدت حادثه و تصادفات در ناوگان مسافربری در ماه اخیر دارد که نمونه بارز آن واژگونی یک دستگاه اتوبوس بود که از عباس آباد استان مازندران به سمت کرج در حرکت بود و 16 کشته برجای گذاشت و موجب شد تا رقم متوفیان افزایش یابد.
وی گفت: از مجموع متوفیان 39 درصد در آزادراه ها، 29 درصد در جاده کرج -چالوس، 12درصد در جاده قدیم کرج -قزوین و 16درصد درمحور اشتهارد - ماهدشت بوده است.
اکبری افزود: در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری 9نفر با کمترین تعداد کشته و ماه مرداد جاری با 38 متوفی بیشترین کشته شده های حوادث رانندگی دراین استان بوده است.
وی یادآورشد که تعداد متوفیان حوادث رانندگی درآزادراه تهران - کرج ازتعداد 19 نفر به 10 نفر، آزادراه کرج -قزوین از37 به 27 نفر، جاده قدیم کرج -قزوین و ساوجبلاغ از 20 نفر به 11 نفر کاهش یافته است.
رئیس پلیس راه البرز گفت: درجاده کرج -چالوس از 11کشته به 30 و جاده اشتهارد از هشت کشته به 16 کشته افزایش داشته ایم.
این مسئول بیان داشت : درتصادفات منجربه فوت در بخش موتورسیکلت، دوچرخه و عابر پیاده 50 درصد کاهش داشتیم اما دربرخورد با شی ثابت و واژگونی خودرو 55 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم.
وی افزود: توجه نداشتن به جلو، تخطی ازسرعت مطمئنه و خستگی و خواب آلودگی رانندگان دلیل افزایش واژگونی و یا برخورد با شی ثابت بوده است.
رئیس پلیس راه البرز به مجموع تصادفات دراستان البرز پرداخت و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری دو هزار و 135 فقره تصادف به وقوع پیوسته که یک هزارو 982 فقره آن خسارتی بوده است.
اکبری افزود: دراین مدت 87فقره تصادف منجر به جرح رخ داده و 134 نفر مجروح شدند که این آمارنسبت مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 40 و 34 درصد کاهش نشان می دهد.
وی بیان داشت که درسال جاری 223 میلیون و 614 هزارو 645 تردد راه های استان البرز انجام شده که رشد 2.85 سفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است .
2098/1535
تحلیل حوادث جاده ای البرز با 18 درصد بار ترافیکی کشور