بازدید معاون رییس جمهوری از بافت تاریخی و مرکزخدمات سرمایه گذاری یزد

جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵
بازدید معاون رییس جمهوری از بافت تاریخی و مرکزخدمات سرمایه گذاری یزد

یزد - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور روز جمعه از بافت تاریخی شهر یزد، مرکز خدمات سرمایه گذاری و یک کارخانه تولید کاشی بازدید کرد.

یزد - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور روز جمعه از بافت تاریخی شهر یزد، مرکز خدمات سرمایه گذاری و یک کارخانه تولید کاشی بازدید کرد. به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت به همراه استاندار یزد، معاونان استانداری و تعدادی از مسوولان استان از بافت تاریخی شهر یزد و مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد دیدن کرد.
استان یزد دو هزار و 270 هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، دارای بافت تاریخی به مساحت 743هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
بافت تاریخی شهر یزد از نظر معماری و مصالح خشتی، وسعت و پویایی در جهان منحصر به فرد است.
همچنین معاون رییس جمهوری پیش از ظهر امروز از مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد دیدن کرد.
محمدباقر نوبخت در این بازدید با تببین دستاوردهای برجام گفت: پس از اجرای برجام تاکنون افزون بر پنج میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور انجام شده است.
وی افزود: این میزان سرمایه گذاری در طرح های مختلف از جمله حمل و نقل ، انرژی های تجدید پذیر، گردشگری و غیره صورت گرفته است.
وی روند سرمایه گذاری خارجی در کشور را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید با همت و تلاش مضاعف، زمینه های لازم را برای سرمایه گذاری در کشور فراهم کنیم.
معاون رئیس جمهوری، ظرفیت های سرمایه گذاری در استان یزد را خوب دانست و بر شتاب بخشی به فرآیند جذب سرمایه گذاری خارجی در این استان تاکید کرد.
نوبخت همچنین با بیان اینکه اقدامات خوبی برای جذب سرمایه گذاری در استان یزد آغاز شده است از تلاش های مسئولان امر به خصوص اداره کل امور اقتصادی و دارایی و مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد نقش مهمی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی دارد، استقرار این مرکز را در ساختمان تاریخی و فرهنگی مالیه قدیم اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این نوع اقدام، گذشته تاریخی را به حال پیوند می دهد و زمینه توسعه آینده را فراهم می کند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به نوپا بودن مرکز یاد شده اظهار امیدواری کرد: تلاش برای راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری و اقدامات بعدی آن، منجر به تسهیل سرمایه گذاری، ایجاد فرصت های جدید شغلی و توسعه ای می شود.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم گفت: حدود 20 دستگاه اجرایی مرتبط با امر سرمایه گذاری در این مرکز مستقر و خدمات لازم را به سرمایه گذاری ارائه خواهند داد.
علی نمازی افزود: با استقرار و فعالیت دستگاههای عضو در مرکز خدمات سرمایه گذاری، فعالیت ها و خدمات سرمایه گذاری در استان تسهیل و به صورت متمرکز ارائه می شود.
وی اضافه کرد: زیر ساخت های فنی لازم برای این کار فراهم است و به زودی دستگاههای مرتبط با سرمایه گذاری در مرکز یاد شده مستقر و فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد همچنین از ایجاد و راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در این مرکز در آینده نزدیک خبر داد.
معاون رییس جمهوری از روز چهارشنبه به مدت سه روز مهمان مردم دارالعباده است.
حضور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی، نشست شورای اداری، حضور در مراسم مردمی گرامی داشت هفتۀ دولت، نشست خبری، بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی و مرکز خدمات سرمایه گذاری، حضور در مراسم نماز جمعه و ایراد سخنرانی از برنامه های سفر نوبخت به یزد بود.
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد در ساختمان مالیه شهر یزد واقع شده و حدود یکماه گذشته به بهره برداری رسیده است
و حدود 20 دستگاه اجرایی مرتبط با امر سرمایه گذاری در این مرکز مستقر شده و خدمات لازم را به سرمایه گذاران ارائه می کنند.
این مرکز در ساختمان مالیه شهر یزد واقع شده و حدود یکماه گذشته به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این بازدید با ارائه گزارشی از فعالیت این مرکز گفت: حدود 20 دستگاه اجرایی مرتبط با امر سرمایه گذاری در این مرکز مستقر شده و خدمات لازم را به سرمایه گذاران ارائه می کنند.
علی نمازی افزود: با استقرار و فعالیت دستگاه های عضو در مرکز خدمات سرمایه گذاری، فعالیت ها و خدمات سرمایه گذاری در استان بهبود یافته و به صورت متمرکز ارائه می شود.
وی اضافه کرد: زیرساخت های فنی لازم برای این کار فراهم است و بزودی دستگاه های مرتبط با سرمایه گذاری در مرکز یاد شده مستقر و فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد.
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد همچنین از ایجاد و راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در این مرکز در آینده نزدیک خبر داد.
سخنگوی دولت همچنین از یک واحد تولیدی کاشی استان یزد نیز دیدن کرد.
بیش از سه هزار و 300 واحد صنعتی در استان یزد وجود دارد که افزون یکصد هزار نفر در این واحدها اشتغال به کار دارند.
معاون رییس جمهوری از روز چهارشنبه مهمان مردم دارالعباده است.
حضور در نماز جمعه شهر یزد و سخنرانی در جمع نمازگزاران از دیگر برنامه های امروز نوبخت در این استان است.
2088/ 6014/
بازدید معاون رییس جمهوری از بافت تاریخی و مرکزخدمات سرمایه گذاری یزد
jkkjkjkjkj