یادمان شهدای منا در شهرهای مازندران نصب می شود

شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵
یادمان شهدای منا در شهرهای مازندران نصب می شود

ساری - ایرنا - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از نصب یادمان شهدای منا در شهرهای استان خبر داد و گفت که با هماهنگی شهرداری های مازندران این یادمان ها نصب می شود .

ساری - ایرنا - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از نصب یادمان شهدای منا در شهرهای استان خبر داد و گفت که با هماهنگی شهرداری های مازندران این یادمان ها نصب می شود . عباسعلی رضایی روز شنبه در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت شهدای فاجعه منا در ساری افزود : این یادمان ها در شهرهای قائمشهر ، سیمرغ ، تنکابن ، رامسر ، بابل ، بابلسر ، نور ، آمل و سوادکوه که در فاجعه منا شهید داشتند ، نصب می شود .
وی با اشاره به اینکه لوگوی این یادمان به صورت کشوری و یکسان است ، ادامه داد : پس از ارسال تصویر یادمان مورد نظر عملیات اجرایی این پروژه در محل های تعبیه شده از سوی شهرداری ها آغاز می شود .
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از برگزاری برنامه های فرهنگی ، ورزشی و یادواره ها از اول تا نهم ذی الحجه برای شهدای فاجعه منا خبر داد و گفت : در نخستین سالگرد 48 شهید منای مازندران ، عصر شعر و خاطره در آمل ، مسابقات تنیس روی میز با حضور جانبازان قطع نخاع در مرکز توانبخشی ، مسابقه تیراندازی در سوادکوه و دعای عرفه با محوریت این شهدا برگزار می شود .
وی دیدار خانواده شهدای منای مازندران با مقام معظم رهبری و شرکت در کنگره ملی شهدای منا در تهران به عنوان دیگر برنامه هایی نام برد که در اولین سالگرد فاجعه منا برگزار می شود .
به گفته رضایی آیین بزرگداشت شهدای منای غرب 18 شهریور در مصلی رامسر و مراسم شهدای مرکز و شرق مازندران 20 شهریور در حسینیه عاشقان قائمشهر برگزار می شود .
وی تاکید کرد : همراه با برگزاری این یادواره ها ، نمایشگاهی از تصاویر شهدای منا به همراه صحنه هایی از این فاجعه برگزار می شود .
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت : بیان خاطرات از زبان بازماندگان منا بخشی است که در آن اطلاع رسانی و تشریح این فاجعه برای آحاد جامعه ایجاد می شود .
وی ادامه داد : براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید فاجعه منا به فراموشی سپرده شود ، برنامه های منسجم در نخستین سالگرد این شهدا برگزار می شود .
در مراسم حج سال گذشته به دلیل سو مدیریت حکام عربستان سعودی درمنطقه منا جمعی از حجاج ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان کشته شدند که تعداد 48 نفر از این حجاج ، مازندرانی بودند .
2096/1899
یادمان شهدای منا در شهرهای مازندران نصب می شود