پایگاه محیط بانی امروله کنگاور کلنگ زنی شد

یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
پایگاه محیط بانی امروله کنگاور کلنگ زنی شد

کرمانشاه- ایرنا - پایگاه محیط بانی کوهستان امروله شهرستان کنگاور عصر شنبه با حضور مدیر کل اداره حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه و مسوولان شهرستانی کلنگ زنی شد.

کرمانشاه- ایرنا - پایگاه محیط بانی کوهستان امروله شهرستان کنگاور عصر شنبه با حضور مدیر کل اداره حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه و مسوولان شهرستانی کلنگ زنی شد. به گزارش ایرنا، مدیر کل اداره حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه در این مراسم گفت: کوه امروله از رشته کوه های زاگرس است که حد فاصل شهرستان های کنگاور، صحنه و سنقر قرار داشته و یکی از بلندترین قله های استان کرمانشاه است.
علامحسین کاظمی افزود: امروله به لحاظ طبیعت و حیات وحش منطقه بکر و دست نخورده ای است که به عنوان منطقه شکار ممنوع از سال 1389 از سوی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه اعلام شده و مساحت این منطقه بیس از 43هزار و 200 هکتار است.
وی ادامه داد : از گونه های جانوری این منطقه می توان به خرس قهوه ای، کل، قوچ، بز و میش، شغال، روباه، کفتار، کمرکولی، دلیجه، چکچک پشت سفید، آگامای قفقازی و ... نام برد.
مدیرکل اداره محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اختصاص 2 میلیارد ریال اعتبار از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان کنگاور برای احداث این سر محیط بانی، اظهار داشت: از فرماندار کنگاور به دلیل حمایت جدی از محیط زیست شهرستان تقدیر می کنم.
فرماندار کنگاور هم در این مراسم گفت: آنچه که برای ما مهم است حفظ و نگه داری از گونه های جانوری و گیاهی مختلفی است که در کوهستان امروله وجود دارد.
شریف خسروی افزود: تاکنون دستگاه های مربوطه به دلیل نبود امکانات و تجهیزات آنطور که باید و شاید از محیط زیست ما حفاظت و حراست نکرده اند و بسیاری از گونه های جانوری ما منقرض شده است.
وی اظهار کرد: این موضوع به قدری مهم است که می توان کل محیط شکار ممنوع را مجهز به پایش تصویری کرد، تا هنگامی که محیط بانان در نقطه ای حضور نداشته باشند بتوان با استفاده از ابزارهای فیزیکی از ماموریت و مسوولیت آنها حفاظت و حراست کرد.
شهبازی رییس اداره محیط زیست شهرستان کنگاور نیز با بیان اینکه براساس استانداردهای جهانی تمام کشورها مکلف شدند حداقل 10 درصد از مساحت قلمرو خود را در حفاظت محیط زیست خود قرار دهند، اظهار داشت: در کشور ما به طور میانگین این مهم انجام شده ولی در استان کرمانشاه کمتر از هفت درصد است.
امروله کوه شکوهمند و زیبایی است که دارای گونه های مختلف جانوری و متنوع و شاداب گیاهی است که در شمال غرب شهرستان کنگاور قرار دارد.
7447/8066
پایگاه محیط بانی امروله کنگاور کلنگ زنی شد