Home

مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام:زن بخش اندیشمند و عظیم جامعه است که می تواند طراح و ایده پرداز باشد

یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام:زن بخش اندیشمند و عظیم جامعه است که می تواند طراح و ایده پرداز باشد

اهواز- ایرنا - پژوهشگر و مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دو نوع نگاه به زن در جامعه وجود دارد گفت: در نگاه اول زنان حق ورود به مسائل اجتماعی را ندارند و صرفا در خدمت به همسر و فرزند و در فضای خانه تعریف می شوند و در نگاه دوم، زن بخش اندیشمند و عظیم جامعه است که می تواند طراح و ایده پرداز باشد.

اهواز- ایرنا - پژوهشگر و مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دو نوع نگاه به زن در جامعه وجود دارد گفت: در نگاه اول زنان حق ورود به مسائل اجتماعی را ندارند و صرفا در خدمت به همسر و فرزند و در فضای خانه تعریف می شوند و در نگاه دوم، زن بخش اندیشمند و عظیم جامعه است که می تواند طراح و ایده پرداز باشد. به گزارش ایرنا اشرف بروجردی شامگاه شنبه در نشست نقش زن در توسعه جامعه امروز که در سالن اجتماعات شرکت نمایشگاه های بین المللی خوزستان و به مناسبت هفته دولت برگزار شد اظهار کرد:ما در کنار آگاهی و شناخت افراد به توانمندی های افراد توجه داریم و در دولت تدبیر و امید، پیگیر نگاه دوم به زنان هستیم که معتقد است زن هم درجامعه و هم در اجتماع می تواند نقش داشته باشد.
وی ادامه داد: نسل امروز و بخصوص زنان ما بر این باورند که چرا نباید شرایطی برای آن ها فراهم شود که نیاز های امروزشان درهمین سرزمین محقق شود در حالی که زنان در شکل دهی به باورها و ساختن اندیشمندانه جامعه نقش دارند.
مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که نسل جوان امروز ما مطالباتی دارد که باید به آنها توجه شود گفت: درخصوص مفهوم توسعه، نگاه ما توسعه پایدار، متوازن و هماهنگ در تمامی حوزه ها است اما در زمان حاضر دچار تعارض و دوگانگی در فهم مسائل شده ایم که موجب شده حرکت پویای ما ایستا گردد.
وی افزود: با گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی همواره به دنبال زندگی مطلوب تری برای مردم بوده و می خواهیم برای شهروندان در سراسر کشور اسلامی، رشد و تعالی را به ارمغان بیاوریم.
بروجردی به نقش و جایگاه زنان در برنامه ششم اشاره کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه نیز روی کلمه 'عدالت جنسیتی' خط کشیده و 'تناسب جنسیتی ' جایگزین شده ، البته ما در قید و بند واژه ها نیستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:عده ای توسعه را ادبیات غربی نامیده اند و کلمه پیشرفت را جایگزین کرده اند و این ناشی از نگاه به صورت مساله است، اما واقعیت این است که ما جزیی از جامعه جهانی هستیم.
بروجردی ادامه داد: نقش مادری و همسری در خانواده و همچنین نقش شهروندی که می تواند به جامعه معنا ببخشد از جمله نقش های زنان تاثیرگذار جامعه است.
وی با بیان این که باید برای ساختن جامعه ای متعادل به سراغ زنان برویم افزود:همان طوری که در سال 1376 بالاترین درصد رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری را زنان تشکیل می دادند در زمان حاضر نیز باید تاثیرگذاری زنان را باور کنیم.
مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید با ایجاد بستر مناسب و توجه هرچه بیشتربه نقش زنان در جامعه از خروج آن ها از کشور جلوگیری کرده و شرایطی را فراهم کنیم که دختران جوان به این سرزمین تعلق خاطر داشته باشند.
وی از نقش موثر و تاثیرگذار زنان خوزستانی در دوران دفاع مقدس تجلیل کرد.
نشست نقش زن در توسعه جامعه امروز، شامگاه شنبه با حضور اشرف بروجردی مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام و پژوهشگر کشوری و بتول زمانی نیا مدیرمسئول موسسه فخر اندیشه و کارآفرین برتر کشوری برگزار شد.
7152/6065
مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام:زن بخش اندیشمند و عظیم جامعه است که می تواند طراح و ایده پرداز باشد