کلینتون : ترامپ صلاحیت امنیتی برای فرماندهی کل قوا را ندارد

پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵
کلینتون : ترامپ صلاحیت امنیتی برای فرماندهی کل قوا را ندارد

تهران - ایرنا - هیلاری کلینتون روز چهارشنبه در جمع گروهی از سربازان کهنه کار آمریکا خطاب به رای دهندگان جمهوری خواه و مستقل گفت که نگرانی و تردید شما را از لحاظ امنیتی درباره شایستگی و توان دونالد ترامپ برای فرماندهی کل قوا را می فهمم.

تهران - ایرنا - هیلاری کلینتون روز چهارشنبه در جمع گروهی از سربازان کهنه کار آمریکا خطاب به رای دهندگان جمهوری خواه و مستقل گفت که نگرانی و تردید شما را از لحاظ امنیتی درباره شایستگی و توان دونالد ترامپ برای فرماندهی کل قوا را می فهمم. نامزد حزب دموکرات خطاب به کنوانسیون لژیون امریکا در شهر سینسیناتی افزود:' این انتخابات نباید در باره ایدئولوژی باشد.این انتخابات تنها به اختلاف دیدگاه سیاسی مربوط نمی شود. بلکه در واقع در باره این است که چه کسی تجربه و توان خدمت به عنوان ریاست جمهوری و فرمانده کل قوا را دارد. '
به گزارش خبرگزاری رویترز ، کلینتون وزیر خارجه و سناتور سابق امریکا گه گاه شبیه نامزدهای جمهوری خواهی عمل کرده است و نقش امریکا را به عنوان یک ابر قدرت و ' استثنا گرایی امریکایی ' را که عمدتا محافظه کاران آن را در قالب سیاست خارجه خود مطرح می کنند، ارج نهاد.
وی اظهار کرد :' وقتی که ما می گوییم امریکا استثنایی است این به معنای آن است که منحصر به فرد بودن و توانایی آن را به عنوان نیرویی برای صلح و پیشرفت به رسمیت می شناسیم بی آن که قدرت موازی برای آن وجود داشته باشد. وقتی امریکا از پیشتازی باز می ماند ما با یک خلاء روبرو می شویم. '
وی ترامپ را سخت به باد طعنه گرفت و وی را به هواداری از پشت کردن به امورجهانی متهم کرد و درخواست هایش را از نیروهای امریکایی برای شکنجه کردن مظنونان تروریستی و تهدید خانواده هایشان باعث تضعیف امنیت و ایمنی کشور دانست.
این سخنرانی درست در زمانی انجام شد که ترامپ قرار است در تلاش برای تقویت پایگاه سیاست خارجه اش با 'انریکه پنا نیتو 'رئیس جمهوری مکزیک در مکزیکو سیتی ملاقات کند.
شبک ** 1403 **1917
کلینتون : ترامپ صلاحیت امنیتی برای فرماندهی کل قوا را ندارد
jkkjkjkjkj