جهان اسلام برای مدیریت حرمین شریفین چاره ای بیندیشد

جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵
جهان اسلام برای مدیریت حرمین شریفین چاره ای بیندیشد

سمنان-ایرنا- امام جمعه موقت سمنان با اشاره به بی کفایتی آل سعود در مدیریت آیین حج و لیاقت نداشتن آنان در خادمی حرمین شریفین گفت: جهان اسلام برای مدیریت حرمین شریفین فکر و چاره اندیشی کند.

سمنان-ایرنا- امام جمعه موقت سمنان با اشاره به بی کفایتی آل سعود در مدیریت آیین حج و لیاقت نداشتن آنان در خادمی حرمین شریفین گفت: جهان اسلام برای مدیریت حرمین شریفین فکر و چاره اندیشی کند. به گزارش ایرنا، سیدجلال احمد پناهی در نمازجمعه این هفته سمنان افزود : متاسفانه امسال به خاطر کار شکنی رژیم پلید سعودی آیین حج را نداریم و قرار است پیام رهبر معظم انقلاب که هر ساله به کنگره بزرگ حج در روز عرفه قرائت می شد، به کوری چشم دشمنان در سراسر کشور و در آیین پر فیض دعای عرفه خوانده شود.
احمد پناهی با اشاره کشته شدن هزاران نفر از حاجیان و مسلمانان در حادثه منا و سقوط جرثقیل اظهار داشت: اتفاقات ناگواری از این قبیل نشان از بی کفایتی آل سعود در مدیریت آیین جهانی حج دارد و جهان اسلام باید برای تحقق مدیریت صحیح و اسلامی این آئین با توجه به حوادث سال گذشته به طور جدی تری چاره اندیشی کند.
وی با بیان این که آل سعود خودش را خادم حرمین شریفین می داند ولی به جای خدمت به مسلمانان کشتار و جنایت می کند، خاطرنشان کرد: آل سعود خادم حرمین شریفین نیست و به مسلمانان خدمت نمی کند بلکه این رژیم پلید خادم آمریکا و اسرائیل است و به آنان خدمت می کند.
خطیب جمعه سمنان با اشاره به جنایت های آل سعود در یمن و دخالت های مستقیم و غیر مستقیم آنان در سوریه، بحرین و عراق و مخالفتشان با حزب الله گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب ،حکام عربستان به جای فرافکنی باید با عذرخواهی از امت اسلامی مسئولیت خود را در حادثه منا بپذیرد.
احمد پناهی با اشاره به تحولات در یمن تصریح کرد : یمن با حضور گسترده مردمی با رهبری جنبش انصار الله و تشکیل شورای عالی سیاسی و پارلمان توانست دستاورد بزرگی را به دست آورد و به خانه نخستین خود برسد.
وی به فرارسیدن دهه امامت و ولایت اشاره و اضافه کرد: ستادهای مردمی تشکیل و آیین مختلفی به صورت هماهنگ در همه شهرستانها برگزار می شود.
خطیب جمعه سمنان همچنین با اشاره به رونق برگزاری دعای عرفه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به خصوص در سال های اخیر در کشور گفت : امسال قرار است دعای عرفه علاوه بر اماکن و مساجد، به صورت ویژه و خاص در مصلای بزرگ شهر سمنان نیز برگزار شود.
7470/6026/
جهان اسلام برای مدیریت حرمین شریفین چاره ای بیندیشد