جریمه نقدی جزای قاچاقچیان چوب در آران و بیدگل

شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
جریمه نقدی جزای قاچاقچیان چوب در آران و بیدگل

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: دو قاچاقچی چوب در این شهرستان به پرداخت یک میلیارد و 530 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: دو قاچاقچی چوب در این شهرستان به پرداخت یک میلیارد و 530 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. رضا شفیعی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قاچاقچی اول که 700 اصله درخت تاغ قطع کرده است به پرداخت یک میلیارد و 260 میلیون ریال جریمه و قاچاقچی دوم که 150 اصله درخت تاغ قطع نموده است به پرداخت 270 میلیون ریال جریمه محکوم شده است.
وی خاطرنشان کرد: با استناد به ماده 48 و 43 فصل جرائم و مجازات های قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، متخلفین به حبس و پرداخت غرامت محکوم و هر وسیله نقلیه و فردی که در این رابطه شناسایی شود، تحویل مراجع قضایی خواهد شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل قاچاق چوب و ذغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآورشد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق ذغال، اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.
وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.
شفیعی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران وبیدگل جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بخصوص وسعت 120 هزار هکتاری تاغزارها نهایت تلاش خود را به کار بسته تا از تخریب و نابودی این جنگل های دست کاشت جلوگیری کند.
وی از مردم و مسئولان خواست در صورت مشاهده قطع، حمل چوب درخت تاغ، مراتب را با شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت اطلاع دهند.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472
جریمه نقدی جزای قاچاقچیان چوب در آران و بیدگل