توسعه تعاون، بهره وری را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد

یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
توسعه تعاون، بهره وری را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد

تهران- ایرنا- معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید، توسعه بخش تعاون در کشور نه تنها بهره وری را افزایش می دهد بلکه منجر به کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده خواهد شد.

تهران- ایرنا- معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید، توسعه بخش تعاون در کشور نه تنها بهره وری را افزایش می دهد بلکه منجر به کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده خواهد شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حمید کلانتری روز یکشنبه در همایش اندیشه تعاون که با محوریت 'تعاون راه سوم در اقتصاد'در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، افزود: نهضت تعاون می تواند نهضتی در جهت رشد همبستگی اجتماعی باشد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نهضت تعاون را نهضتی در راستای رشد همبستگی اجتماعی درجامعه، کاهش فقر و بیکاری دانست و گفت: جامعه امروز ما نیازمند همدلی و همکاری آمیخته با روح تعاون است.
کلانتری وجود نقدینگی 10هزار تریلیون ریالی (یک هزار تریلیون تومان) و بیکاری در کشور را دو مشکل عمده عنوان کرد و افزود: چنانچه این نقدینگی تبدیل به سرمایه شود نقش مهمی در افزایش اشتغال ایفا خواهد کرد و این امر مستلزم اقتصاد تعاونی است.
وی مختصات اقتصاد تعاون را تشریح کرد و افزود: اقتصاد دولتی نمی تواند سعادت بشری به دنبال داشته باشد و تجربه نشان می دهد برای کاهش فقر،نابرابری و تبعیض و داشتن یک جامعه ارزشی و انسان مدار باید از اقتصاد تعاونی یاری گرفت.
معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد:اقتصاد تعاونی با هم افزایی و کنار هم گذاشتن استعداد ها هویت می یابد.
کلانتری گفت: براساس اصل 44 قانون اساسی قرار بود تعاونی ها سهم زیادی در اشتغال داشته باشند اما این امر در برنامه های پنجساله چهارم و پنجم لحاظ نشد.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از حضور نیافتن تعاونی ها در بورس انتقاد کرد و خواستار پر رنگ تر شدن نقش تعاون در اقتصاد کشور شد.
توسعه تعاون، بهره وری را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد
jkkjkjkjkj