رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: حجاب مساله امنیتی نیست که پلیس آن را حل کند

یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: حجاب مساله امنیتی نیست که پلیس آن را حل کند

مشهد- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عفاف و حجاب مساله ای فرهنگی است و با رویکرد فرهنگی باید حل شود لذا امنیتی نیست که نیروی انتظامی آن را حل کند.

مشهد- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عفاف و حجاب مساله ای فرهنگی است و با رویکرد فرهنگی باید حل شود لذا امنیتی نیست که نیروی انتظامی آن را حل کند. حجت الاسلام نصرالله پژمانفر روز یکشنبه در نهمین دوره اردوی اندیشه های آسمانی در مشهد عفاف و حجاب را باوری اعتقادی فرهنگی توصیف و بیان کرد: در این مسیر خطاهای زیادی داشته ایم و گاهی اشتباه رفته ایم، نباید اینگونه مسائل را با رویکرد امنیتی حل نمود.
وی در ادامه بدون توضیح بیشتر اظهار کرد: جاهایی که باید وسط میدان باشند کنار نشسته اند، به علت ضعف عملکرد برخی دستگاهها و تضعیف مبانی جمهوری اسلامی توسط آنها تعطیلی این دستگاهها به نفع نظام است.
نماینده مردم مشهد در کجلس شورای اسلامی افزود: دنیا مسائل فرهنگی خود را با سینما حل اما سینمای ما امروز با ساخت برخی فیلمها مساله ایجاد می کند.
وی در ادامه به نقش مساجد در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: بزرگترین اشتباه ما این است که مسجد تبدیل به نمازخانه شد در حالی که مسجد مهمترین پایگاه می باشد و بالاترین ظرفیتها را دارد.
پژمانفر مشکلات فرهنگی را شدیدتر از مشکلات اقتصادی دانست و افزود: تهاجم دشمن در عرصه فرهنگی بسیار گسترده می باشد و هم اکنون بیش از 400 بازی رایانه ای قابل دانلود که اخلاق فرزندان جامعه را هدف گرفته در فضای مجازی در دسترس جوانان است.
وی ادامه داد: مسجد می تواند همه خلاءها را پر کند و به گفته امام راحل مسجد سنگر است، سنگرها را پر کنید.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد مساجد نسبت به سرانه جمعیت کافی نیست، باید جای هرگونه فعالیت مشروع با محوریت مسجد باشد.
نهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه های آسمانی با حضور دو هزار و 150 نفر از مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور تا 20 شهریور ماه در مشهد ادامه دارد.
7507/1858
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: حجاب مساله امنیتی نیست که پلیس آن را حل کند
jkkjkjkjkj