وزیر صنعت، معدن و تجارت: خودکفایی در تولید شیرآلات صنعتی از ثمرات برجام است

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت: خودکفایی در تولید شیرآلات صنعتی از ثمرات برجام است

شهرری ـ ایرنا ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودکفایی کشور در تولید شیرآلات صنعتی که در صنایع مادر از جمله صنعت نفت کاربردهای زیادی دارد از ثمرات برجام است.

شهرری ـ ایرنا ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودکفایی کشور در تولید شیرآلات صنعتی که در صنایع مادر از جمله صنعت نفت کاربردهای زیادی دارد از ثمرات برجام است. به گزارش ایرنا، محمد رضا نعمت زاده روز دوشنبه در مراسم آغاز بکار فعالیت گروه توسعه شیرآلات صنعتی نیک گستر با بیان اینکه قرارداد ساخت این مجموعه عظیم تولیدی در سفر حجت الاسلام روحانی به ایتالیا با یک شریک ایتالیایی و همچنین مشارکت یک شرکت آلمانی بسته شد افزود: این مجموعه عظیم پس از انتظاری کمتر از یکسال از توافق سه جانبه ایران، ایتالیا و آلمان فعالیت خود را آغاز کرد.
وی با بیان اینکه تولید شیرآلات صنعتی این مجموعه، بخشی از نیازهای داخل کشور به این شیرآلات را که بیشتر در صنایع نفتی کاربرد دارد را رفع می کند افزود: این مجموعه نیاز به مواد اولیه خود را نیز در شهرک صنعتی شمس آباد مرتفع می کند و این نشان دهنده این است که کشور در مسیر استقلال صنعتی و تولیدی گام برمی دارد.
نعمت زاده ابراز امیدواری کرد که این مجموعه صنعتی علاوه بر تامین نیازهای داخلی رو به سوی صادرات نیز حرکت کرده و ارز آوری نیز داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همکاری بین بخشی در مجموعه های صنعتی و تولیدی تاثیر مثبت زیادی در رشد فرآیندها در کشور دارد افزود: همکاری وزارت نفت و صنعت و معدن در دوره های مختلف ثمرات ارزشمندی برای کشور داشته و کشور از این همکاری ها تجارب خوبی به دست آورده است.
گروه توسعه شیرآلات صنعتی نیک گستر با حضور نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد رضا مقدم معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی دیگر از مسئولان در منطقه صنعتی شمس آباد واقع در حسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری آغاز به کار کرد.
این شرکت با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت گلدن گروپ آلمان به عنوان سازنده شیرآلات ابزار دقیق، on-off valve، سیستم های HIPPS و انواع کنترل ولو که یکی از اولویت های ده گانه وزارت نفت است فعالیت می کند.
شرکت شیرآلات نیک گستر با هدف کمک به خودکفایی و رشد اقتصاد کشور مخصوصا در بخش صنایع نفت، گاز، پتروشیمی راه اندازی شده است.
6139
وزیر صنعت، معدن و تجارت: خودکفایی در تولید شیرآلات صنعتی از ثمرات برجام است