نمایشگاه آهنگ آفتاب حسی شاعرانه به انسان منتقل می کند

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵
نمایشگاه آهنگ آفتاب حسی شاعرانه به انسان منتقل می کند

تهران- ایرنا- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه عکس های کویر محمد رضا جوادی با عنوان «آهنگ آفتاب» این آثار را تأثیرگذار خواند؛ به طوری که حسی خوب، شاعرانه و عارفانه را به انسان منتقل می کنند.

تهران- ایرنا- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه عکس های کویر محمد رضا جوادی با عنوان «آهنگ آفتاب» این آثار را تأثیرگذار خواند؛ به طوری که حسی خوب، شاعرانه و عارفانه را به انسان منتقل می کنند. به گزارش عصر دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، علی مرادخانی در موزه هنرهای معاصر تهران افزود: نمایشگاه های بسیاری را تا به حال دیده ام؛ اما نگاهی که به موضوع این نمایشگاه شد (کویر ایران، کانون تمدن)، متفاوت بود. انتخاب های فوق العاده و زوایایی که معمولاً دیده نمی شود، در آن به چشم می خورد.
وی ادامه داد: مفهوم عمیق تفکر در کویر را با دیدن این آثار به راحتی می توانید درک کنید. چه قدر زیباست زمانی که انسان پس از دیدن آثار نمایشگاه احساس می کند دوست دارد برگردد و یک بار دیگر آنها را مرور کند تا آنچه را که دیده، یک بار دیگر در ذهن خود تحلیل کند.
به گزارش موزه هنرهای معاصر تهران، مرادخانی در ارتباط با آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران که در کنار آثار عکس های محمدرضا جوادی به نمایش درآمده، نیز گفت: نمایشگاه ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و آثاری که از هنرمندان بزرگی همچون سهراب سپهری، مارکو گریگوریان، پرویز کلانتری، غلامحسین نامی، جلال شباهنگی، میرعبدالرضا دریا بیگی و ... در کنار هم قرار گرفته، همه تجمیعی از یک جریان کلی و نگاه به دارایی ها و گنجینه های ما، و آن چیزی است که ایران را با این مهر و نشان و این ویژگی ها باید شناخت.
در بازدید از نمایشگاه «آهنگ آفتاب» علاوه بر محمد رضا جوادی خالق عکس های این نمایشگاه ،حجت الاسلام احمد مازنی (عضو کمیسیون فرهنگی مجلس) و مجید ملا نوروزی (مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران) نیز حضور داشتند.
فراهنگ**9362**1823
نمایشگاه آهنگ آفتاب حسی شاعرانه به انسان منتقل می کند