برداشت خرمای دیمی در ابوزید آباد آران و بیدگل آغاز شد

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
برداشت خرمای دیمی در ابوزید آباد آران و بیدگل آغاز شد

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: برداشت خرمای دیمی ارگانیک در هشت هکتار از اراضی کشاورزی منطقه چاه عروس ابوزید آباد آران و بیدگل آغاز شد.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: برداشت خرمای دیمی ارگانیک در هشت هکتار از اراضی کشاورزی منطقه چاه عروس ابوزید آباد آران و بیدگل آغاز شد. حسین فتاحی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هم اکنون هشت هکتار از زمین های کشاورزی بخش کویرات آران و بیدگل در منطقه چاه عروس ابوزید آباد زیر کاشت400 نخل خرما قرار گرفته است که از امروز برداشت محصول آغاز شده است.
وی گفت: امسال پنجمین سال کشت دیمی این محصول ارگانیک در دل کویر آران و بیدگل است و پیش بینی می شود از هشت هکتار خرمای به بار نشسته در این منطقه، بیش از چهار تن محصول برداشت شود.
وی با بیان این که کشت این درختان به شیوه کاملا ارگانیک و بدون استفاده از سم شیمیایی انجام شده است، تصریح کرد: به دلیل بالا بودن سطح آب در منطقه چاه عروس آران و بیدگل، کشت این درختان به صورت دیم و بدون نیاز به آبیاری انجام شده است.
فتاحی با اشاره به شرایط مساعد منطقه چاه عروس برای کاشت خرما گفت: این شرایط موجب شده تا برنامه ریزی برای کاشت 60 هکتار خرما در این منطقه انجام شود.
وی تصریح کرد: از حدود 700 اصله درخت خرمای کاشته شده، 400 اصله درخت به بار نشسته است و حدود 300 اصله هم در سال های آینده به بار خواهد نشست.
وی با اشاره به این که در این کشت، نهال به سمت آب هدایت می شود افزود: در منطقه چاه عروس آب در نیم متری سطح زمین قرار دارد و درختان خرما نیازی به آبیاری نداشته و فقط در طول سال کود دهی می شوند.
شهرستان آران و بیدگل بیش از 14 هزار هکتار باغ و مزرعه دارد.
7408/7472
برداشت خرمای دیمی در ابوزید آباد آران و بیدگل آغاز شد