مرور تحولات یمن دریک نگاه/16 شهریورماه

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
مرور تحولات یمن دریک نگاه/16 شهریورماه

تهران-ایرنا- اصابت موشک زلزال 3 به مرکز برق رسانی منطقه ظهران عربستان، کشته شدن 20 نظامی ائتلاف سعودی در مارب، دیدارهیات انصارالله یمن با سفیر آلمان در این کشور و حملات سنگین نیروهای ارتش یمن به مواضع ائتلاف سعودی در تعز، حجه و الجوف از جمله رویدادها و تحولات امروز 16 شهریور ماه یمن به شمار می رود.

تهران-ایرنا- اصابت موشک زلزال 3 به مرکز برق رسانی منطقه ظهران عربستان، کشته شدن 20 نظامی ائتلاف سعودی در مارب، دیدارهیات انصارالله یمن با سفیر آلمان در این کشور و حملات سنگین نیروهای ارتش یمن به مواضع ائتلاف سعودی در تعز، حجه و الجوف از جمله رویدادها و تحولات امروز 16 شهریور ماه یمن به شمار می رود. به گزارش ایرنا، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک زلزال3، مرکز برق رسانی منطقه ظهران را در استان عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد.
**ارتش یمن مواضع ائتلاف سعودی دراستان های تعز، حجه و الجوف را هدف قرار داد
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنش به حملات جنگنده های سعودی به مناطق مختلف یمن، مواضع ائتلاف سعودی را در استان های تعز، حجه و الجوف هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند.
**کشته شدن 20 نظامی ائتلاف سعودی در انفجاری در استان مارب یمن
جنگنده های عربستانی درحالی که به حملات بی وقفه خود به مناطق مختلف یمن ادامه می دهند، 20 نظامی ائتلاف سعودی در جریان انفجاری در استان مارب واقع در شرق یمن کشته و شماری دیگر نیز زخمی شدند.
** حملات سنگین نیروهای ارتش یمن به مواضع عربستان در جازان
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به کشتار مردم این کشور به دست ائتلاف سعودی، محل تجمع نیروهای سعودی را در جازان واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد و 6 خودروی نظامی آنها را منهدم کردند.
**دیدار هیات انصارالله یمن با سفیر آلمان دراین کشور
هیات مذاکر کننده انصار الله یمن به ریاست محمد عبدالسلام امروز با سفیر آلمان در این کشور دیدار و درباره توقف حملات بی وقفه ائتلاف سعودی علیه مردم یمن و روند گفتگوهای سیاسی در این کشور رایزنی کرد.
**رویترز از وجود تسلیحات شرکت تاروس بزریل در جنگ داخلی یمن خبر داد
خبرگزاری رویترز اعلام کرد، تاروس برزیل بزرگ ترین شرکت اسلحه سازی در آمریکای لاتین، با نقض تحریم های بین المللی، با فروش تسلیحات به قاچاقچیان معروف اسلحه در یمن، سلاح های خود را روانه این کشور درگیر جنگ داخلی کرد.
مرور تحولات یمن دریک نگاه/16 شهریورماه