حمایت از صاحبان صنایع فرش ماشینی در آران و بیدگل ضروری است

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
حمایت از صاحبان صنایع فرش ماشینی در آران و بیدگل ضروری است

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل بر لزوم حمایت از صاحبان صنایع فرش ماشینی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: شهرستان آران و بیدگل یکی از قطب های اصلی کشور در تولید فرش ماشینی است.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - معاون فرماندار آران و بیدگل بر لزوم حمایت از صاحبان صنایع فرش ماشینی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: شهرستان آران و بیدگل یکی از قطب های اصلی کشور در تولید فرش ماشینی است. علی یوسفیان روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل با دارا بودن بیش از 600 واحد تولید فرش ماشینی تنها منطقه صنعتی غیر دولتی در استان اصفهان است.
وی افزود: حدود 15 هزار تن به طور مستقیم در صنایع فرش شهرستان مشغول به کار هستند که با احتساب مشاغلی که غیرمستقیم به این صنعت ارتباط دارد به آمار قابل توجهی دست می یابیم.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد شهرک نمایشگاهی فرش در این منطقه افزود: اقداماتی جهت جانمایی مکان برای شروع عملیات ساخت این نمایشگاه در جریان است.
یوسفیان صاحبان صنایع فرش شهرستان را پیشتاز کشور در کمک به ساخت بیمارستان و مراکز آموزشی دانست و گفت: دولت باید از هیچ اقدامی در حمایت از صاحبان صنایع فرش دریغ نکند.
وی افزود: خوشبختانه صاحبان صنایع فرش آران و بیدگل در کشور دارای رتبه های نمونه ملی و استانی در صادرات و تولید باکیفیت هستند که این موضوع حاکی از فعال بودن این صنعت در شهرستان است.
وی هم چنین از بازدید کارگروه اشتغال شهرستان آران و بیدگل از نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی در تهران خبر داد و گفت: صاحبان صنایع شهرستان استقبال بی نظیری برای حضور در این نمایشگاه داشتند ولی به علت محدودیت و کمبود جا، 33 واحد تولیدی فرش توانستند در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.
وی تصریح کرد: نمایشگاه بین المللی فرش تهران از 13 شهریورماه 95 آغاز شد و تا روز 16 شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر بود.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7472
حمایت از صاحبان صنایع فرش ماشینی در آران و بیدگل ضروری است