پایان بدون طلای نوجوانان جودوی ایران در آسیا

جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵
پایان بدون طلای نوجوانان جودوی ایران در آسیا

تهران - ایرنا- جودوکاران نوجوان ایران در مجموع دو بخش دختران و پسران با یک مدال نقره و چهار برنز به کار خود در رقابت های قهرمانی آسیا پایان داده و در حسرت کسب مدال طلا باقی ماندند.

تهران - ایرنا- جودوکاران نوجوان ایران در مجموع دو بخش دختران و پسران با یک مدال نقره و چهار برنز به کار خود در رقابت های قهرمانی آسیا پایان داده و در حسرت کسب مدال طلا باقی ماندند. به گزارش ایرنا، رقابت های جودوی قهرمانی نوجوانان آسیا که از پنجشنبه با حضور 165 جودوکار از 22 کشور در سالن «راجیو گاندی» شهر گوچی هند آغاز شده بود در حالی عصر امروز (جمعه) به اتمام رسید که نمایندگان ایران با چهار برنز و یک نقره به کار خود پایان دادند.
امروز (جمعه)، «مریم بربط» جودوکار وزن منهای 70 کیلوگرم تیم دختران ایران به یک نشان نقره با ارزش دست پیدا کرد.
وی دور نخست استراحت داشت و سپس «دپوشرا» از هند را شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد.
بربط در مرحله نیمه نهایی مقابل «آرونا جانگلدینا» از قزاقستان پیروز شد و به فینال رسید که با قبول شکست مقابل «نانامی آساهی» از ژاپن به مدال نقره رسید.
در وزن منهای 81 کیلوگرم پسران «یاسین تقوی» مدال برنز دوره قبل خود را تکرار کرد. وی دور نخست «مامیف» از ازبکستان را شکست داد و در دور دوم نتیجه را به «هان» از کره جنوبی واگذار کرد و به گروه شانس مجدد رفت.
نماینده کشورمان در جدول شانس مجدد، جودوکاران سریلانکا و چین تایپه را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد.
«علی پرهیزگاری» در وزن به اضافه 90 کیلوگرم، دور نخست استراحت داشت و سپس در پیکار با «کیم مینگ» از کره جنوبی بازنده تاتامی را ترک کرد.
وی در تلاش برای کسب مدال برنز رقبایی از قرقیزستان و مغولستان را شکست داد و به نشان برنز دست پیدا کرد.
در وزن منهای 73 کیلوگرم «رضا پارساپور» در اولین دیدار به « جهانگیر شومالی» از تاجیکستان باخت و حذف شد.
«قاسم باقری» در وزن منهای 90 کیلوگرم دور نخست نتیجه را به «کاسوکه ناکائو» از ژاپن واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.
تیم نوجوانان کشورمان با تک مدال نقره مریم بربط و چهار برنز مجید بریمانلو، مهدی برغمدی، علی پرهیزگاری و یاسین تقوی به کار خود پایان داد.
رقابت های رده سنی جوانان از فردا آغاز می شود و چهار نماینده ایران به مصاف حریفان می روند.
ورزشی**3783**1379
پایان بدون طلای نوجوانان جودوی ایران در آسیا