اجرای طرح ملی مبارزه با قاچاق کالا در هرمزگان

یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
اجرای طرح ملی مبارزه با قاچاق کالا در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان از اجرای طرح ملی و سراسری مبارزه با عرضه لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در این استان از اول مهرماه همزمان با سراسر کشور خبر داد.

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان از اجرای طرح ملی و سراسری مبارزه با عرضه لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در این استان از اول مهرماه همزمان با سراسر کشور خبر داد. روح الله آبداریان یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای تکالیف قانونی، حمایت از تولیدات و محصولات داخلی و با توجه به گزارش های دریافتی مبنی بر گسترش بی رویه عرضه کالای قاچاق در واحد های صنفی، اداره کل تعزیرات حکومتی این استان طرح مبارزه با عرضه کالای قاچاق را در دستور کار خود قرار داده است .
وی با بیان اینکه این طرح به مدت سه ماه با هدف جلوگیری از واردات کالای قاچاق و حمایت از کالاهای داخلی در استان اجرا می شود، تصریح کرد : واحد های صنفی باید هنگام بازرسی فاکتور واسناد ومدارک خرید ارائه دهند.
آبداریان تاکید کرد: هدف سازمان تعزیرات این است که محل عرضه کالای قاچاق نا امن شود و کالای قاچاق قدرت عرض اندام درسطح بازار کشور نداشته باشد و ریسک آوردن کالای قاچاق بالا برود.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگی سازی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بین مردم ، گفت: مردم با خرید و مصرف کالاهایی که از ضمانتنامه اصل و خدمات پس از فروش اصلی و معتبر برخوردار هستند، نقش مهمی در مسیر مبارزه با کالای قاچاق دارند.
این مقام مسئول تاکید کرد: اگر مردم از تخلف و فروش کالای قاچاق در فروشگاه ها اطلاع پیدا کردند، مراتب را برای پیگیری به سامانه 30009651 اطلاع دهند .
مدیرکل تعزیزات حکومتی هرمزگان خاطرنشان کرد: بیشتر اصناف و مغازداران استان همواره در بحث مبارزه با قاچاق کالا همکاری بسیاری خوبی دارند و فقط عده کمی تخلف داشته اند که ما بطورحتم با این عده قلیل برخورد جدی خواهیم داشت.
7198/ 6048
اجرای طرح ملی مبارزه با قاچاق کالا در هرمزگان